MMG-HM-II-4350

Lipiec w Muzeum Miasta Gdyni!

Czas czytania: 4 minuty

Lipiec w Muzeum Miasta Gdyni!

W lipcu w Muzeum Miasta Gdyni będziemy stawiać pytania dotyczące roli ekologii w naszej codzienności. W naszych wnętrzach, zagości wystawa „EkoEksperymentarium”, na której podpowiadamy jak być eko. Już 3 lipca, podczas oprowadzania po wystawie, Joanna Studzińska i Małgorzata Żmijska z Mamy Projekt zaprezentują efektywne sposoby na oszczędzanie energii i wody. “EkoEksperymentarium” to inspiracja do zmiany swojego życia oraz otoczenia na lepsze.

Lipiec to także czas wolny! Wszystkich tych, którzy mają szczęście wypoczywać nad morzem, zapraszamy na Wakacje w Muzeum. Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni przygotował serię warsztatów, nawiązującą do kolorów morza i Gdyni, podczas których rodzinnie stworzymy wyjątkowe przedmioty domowego użytku oraz artystyczne dzieła.

Zgodnie z naszym hasłem #muzeumtoludzie, wychodzimy naprzeciw wszystkim tym, którzy chcą poznać miasto od podszewki. Dla naszych przyjaciółek i przyjaciół z Ukrainy, którzy dopiero odkrywają Gdynię, organizujemy 15 lipca spacer Gdynia nasze miasto. 9 lipca Śródmieście oraz ulice w sąsiedztwie naszego muzeum staną się planszą gry miejskiej dla rodzin, poświęconej współczesnej ilustracji. Tego samego dnia, o godzinie 10:00, zapraszamy miłośników wojskowych wątków z dziejów naszego regionu na spacer poświęcony militarnej historii północnej dzielnicy Gdyni, Oksywia.

Jeśli korzystacie z uroków regionu, podróżujecie lub plażujecie, warto zaopatrzyć się w odpowiednią torbę lub plecak. Muzeum Miasta Gdyni to nie tylko wystawy. To także linia produktów nawiązujących do naszych wystaw oraz historii miasta. To plecaki które zniosą każde trudy podróży, to akcesoria oraz torby nawiązujące do naszej wystawy MORZE \ MIASTO \ PORT, idealne na plaże czy zakupy.

Czy wiecie, jaka była moda plażowa za czasów gdyńskiego letniska? Historię piżam plażowych przybliża Weronika Szerle z Działu Sztuki Muzeum Miasta Gdyni w artykule napisanym dla portalu Historia Poszukaj. Zaś w naszym cyfrowym archiwum pośród zbiorów znajdziecie kolekcję fotografii związanych z gdyńskim plażowaniem – od czasów letniska, przez okres II RP aż po okres powojenny.

Zapraszamy do Muzeum Miasta Gdyni!

Fot. www.gdyniawsieci.pl – cztery kobiety na plaży

Wydarzenia i informacje Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A, Gdynia

Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A, Gdynia

3.07.2022, godz. 14:00 EkoEksperymentarium” – oprowadzanie kuratorskie po wystawie