17.07 \ Niedziela \ godz. 14:00

Kobiety o gdyńskim porcie – oprowadzanie kuratorskie po wystawie MORZE \ MIASTO \ PORT

\ Dla wszystkich
\ Wejście biletowane

Krzyżanowska, Szulc-Pokrywka, Zabłocka, Wlazłowska-Epstein, Bibrowicz-Sikorska i Słuszkiewicz-Kaczorowska. Sześć kobiet i sześć nazwisk, które warto znać. To one udowodniły, że port nie jest miejscem przeznaczonym wyłącznie dla mężczyzn. Podczas niedzielnego oprowadzania w Muzeum Miasta Gdyni, kuratorka wystawy wyjaśnij jak morze i portowa infrastruktura inspirowały również kobiety. Gabriela Zbirohowska-Kościa opowie o ich artystycznej drodze. A jest o czym opowiadać, bo twórczynie stawiały na różnorodność – obok malarstwa i grafiki realizowały także tkaninę artystyczną. Więcej na temat twórczych poszukiwań i portowych impresji już w niedzielę 17 lipca o godzinie 14:00 w Muzeum Miasta Gdyni.