Cześć! Z tej strony Ośrodek Edukacji, czteroosobowy zespół składający się z: pasjonatki architektury Patrycji Wójcik, mistrzyni wielozadaniowości Gosi Bujak, przepełnionej pozytywną energią Doroty Dombrowskiej-Wyżgi oraz fanki działań plastycznych Olgi Lewandowskiej.

Misją naszego Ośrodka jest umożliwienie wszystkim, bez względu na wiek, płeć, szczególne potrzeby czy pochodzenie, lepszego i prostszego zrozumienia wszystkiego co można odnaleźć w Muzeum. W praktyce oznacza to, że edukacja w Muzeum jest wszechobecna: nie tylko podczas wydarzeń, ale również na wystawach, w badaniach, projektach i przede wszystkim w komunikacji międzyludzkiej.

Poniżej znajdziesz opisy naszych cyklicznych działań i wszelkie niezbędne informacje kontaktowe.

Czy warto odwiedzić Muzeum z moją klasą lub grupą przedszkolną?

Jak najbardziej! Poza klasycznym oprowadzaniem po wystawie stałej przygotowałyśmy dla Twojej grupy pełne zagadek gry muzealne na temat historii naszego miasta oraz nieco spokojniejsze warsztaty tematyczne zakończone realizacją pracy plastycznej. W przypadku starszej młodzieży, możesz liczyć na specjalne opracowane zajęcia, o których dowiesz się więcej w sekcji szkoły ponadpodstawowe.

Jak zarezerwować zajęcia?

To bardzo proste! Napisz wiadomość do naszej koordynatorki szkół Olgi Lewandowskiej na adres zapisy@muzeumgdynia.pl z następującymi informacjami na temat odwiedzającej nasze Muzeum grupy:

  1. nazwa szkoły lub przedszkola
  2. klasa lub wiek dzieci
  3. liczba uczniów w klasie lub przedszkolaków w grupie
  4. imię i nazwisko opiekuna grupy oraz kontakt (mailowy oraz telefoniczny)
  5. propozycja terminu (szczegóły akapit niżej)
  6. nazwę wybranych zajęć (propozycje zajęć w dalszej części tekstu, w odpowiedniej kategorii wiekowej)

Jak zaproponować termin zajęć?

Najpierw wybierz dogodną opcję godzinową spośród poniższych propozycji:

  • wtorek, 10:30 – 11:30
  • wtorek, 12:30 – 13:30
  • środa, 12:30 – 13:30
  • czwartek, 10:30 – 11:30
  • czwartek, 12:30 – 13:30
  • piątek, 10:30 – 11:30
  • piątek, 12:30 – 13:30

Następnie zaproponuj koordynatorce interesującą Cię datę zajęć, z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Po otrzymaniu Twojego maila Olga zrobi co w jej mocy, aby ustalić dogodny dla wszystkich termin i zaproponuje Ci go w mailu zwrotnym.  Jeśli potwierdzi rezerwację – możesz już wypisywać kartę wycieczki!

Pamiętaj, że bez potwierdzenia mailowego z naszej strony zajęcia się nie odbędą.

Olga Lewandowska

zapisy@muzeumgdynia.pl
58 / 662 09 35/36/37

Czy przyjść do Muzeum z moim dzieckiem?

Zdecydowanie! Już klasyczne samodzielne odwiedzenie wystaw wzbogaci zarówno Ciebie jak i Twoje dziecko w sporą dawkę wiedzy i doświadczeń. Jednak to nie wszystko, przez cały rok na dzieci z opiekunami czekają w Muzeum liczne działania: warsztaty, oprowadzania, gry miejskie, spacery, zajęcia sensoryczne, nocowania i wiele innych!

Olga Lewandowska

o.lewandowska@muzeumgdynia.pl
edukacja@muzeumgdynia.pl
58 \ 662 09 35\36\37

Dorota Dombrowska-Wyżga

d.dombrowska@muzeumgdynia.pl
edukacja@muzeumgdynia.pl
58 \ 662 09 35\36\37

Czy edukacja w Muzeum nie jest przeznaczona jedynie dla dzieci?

Absolutnie nie! Ciekawość świata i chęć odkrywania nigdy się nie wyczerpuje, dlatego spieszymy z dostarczaniem wydarzeń takich jak wykłady, warsztaty czy spacery.  Dodatkowo angażujemy się w inne formy przekazywania wiedzy takie jak publikacje, filmy lub podcasty.

Patrycję Wójcik

p.wojcik@muzeumgdynia.pl
58 / 662 09 35/36

Muzeum Miasta Gdyni dokłada wszelkich starań, aby każdy z odwiedzających czuł się w przestrzeni budynku bezpiecznie. W miarę możliwości podejmujemy działania zwiększające dostępność zbiorów i wystaw. Do budynku można wejść zarówno z psem przewodnikiem, jak i psem asystującym.

O dostępność naszego Muzeum dba przeszkolony zespół z koordynatorką dostępności.

W sprawie zorganizowania warsztatów lub oprowadzania dla grup ze szczególnymi potrzebami zapraszamy do kontaktu się z koordynatorką ds. dostępności – Gosią Bujak.

Gosia Bujak

m.bujak@muzeumgdynia.pl
883 329 844