edukacja

Mądra, ciekawa i odpowiedzialna edukacja to jedno z najtrudniejszych, ale i dających najwięcej satysfakcji zadań współczesnego muzeum.

Realizowany w Muzeum Miasta Gdyni program edukacyjny powstał z myślą o zarówno indywidualnych zwiedzających, jak i grupach zorganizowanych. Dzieci, dorosłych i seniorów zapraszamy na wykłady, oprowadzania po wystawie stałej i wystawach czasowych, warsztaty oraz spacery historyczne i architektoniczne.  Z myślą o uczniach przygotowaliśmy dostosowane do podstawy programowej lekcje muzealne i warsztaty. Pragniemy pomagać naszym odbiorcom w poszerzaniu wiedzy, umiejętności manualnych, a także w rozwijaniu wrażliwości na świat kultury i sztuki.

szkoły i przedszkola

Oferta Szkoły

dlaczego warto odwiedzić Muzeum z moją klasą lub moją grupą przedszkolną?

Ponieważ każde z zajęć jest odpowiednio przystosowane do wieku uczestników, więc gwarantujemy, że nic nie będzie ani za nudne, ani zbyt skomplikowane. Jednocześnie dowiecie się wielu nowych rzeczy, które zaskoczą nawet wieloletnich mieszkańców Gdyni.

jak zarezerwować zajęcia szkolne?

To bardzo proste! Napisz wiadomość do naszej koordynatorki szkół, Patrycji, na adres zapisy@muzeumgdynia.pl z następującymi informacjami na temat odwiedzającej nasze Muzeum grupy:

  1. nazwa szkoły lub przedszkola
  2. numer klasy lub wiek uczniów
  3. liczba uczniów w klasie lub przedszkolaków w grupie
  4. imię i nazwisko opiekuna oraz kontakt (mailowy oraz telefoniczny)
  5. propozycja terminu (szczegóły akapit niżej)
  6. nazwę wybranych zajęć (propozycje zajęć w dalszej części tekstu)

jak zaproponować termin warsztatów?

Najpierw wybierz opcję godzinową spośród poniższych propozycji:

  • wtorek o 10:30 lub o 12:30
  • środa o 12:30
  • czwartek o 10:30 lub o 12:30
  • piątek o 10:30 lub o 12:30

Następnie zaproponuj interesującą Cię datę zajęć, z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Po otrzymaniu Twojego maila Olga zrobi co w jej mocy, aby ustalić dogodny dla wszystkich termin i zaproponuje Ci go w mailu zwrotnym.  Jeśli potwierdzi rezerwację – możesz już wypisywać kartę wycieczki!

Pamiętaj, że bez potwierdzenia mailowego z naszej strony zajęcia się nie odbędą.

Olga Lewandowska

zapisy@muzeumgdynia.pl
58 / 662 09 35/36/37

nauczyciele

Zachęcamy do korzystania z propozycji szkoleń, które skierowane są do pedagogów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wychowawców przedszkoli. Ich tematyka będzie obejmowała treści z zakresu naszej wystawy stałej – Gdynia Dzieło Otwarte, wystaw czasowych, a także historii Gdyni, ekologii, architektury czy sztuki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń oraz zasadami rezerwacji miejsc.

Patrycja Wójcik

p.wojcik@muzeumgdynia.pl
58 / 662 09 35/36

dzieci z opiekunem

Olga Lewandowska

o.lewandowska@muzeumgdynia.pl
58 / 662 09 35/36

seniorzy

Klub Doborowego Towarzystwa to grupa wyjątkowych seniorek i seniorów. Spotkania Klubu odbywają się w każdą drugą środę miesiąca. Wspólnie z koordynatorką Patrycją Wójcik, seniorzy biorą udział w aktywnościach takich jak warsztaty, spacery, wykłady czy oprowadzania.

Spotkania Klubu to doskonała okazja do wnikliwego poznania Gdyni i jej historii. To również możliwość wymiany doświadczeń, przeżyć i wspomnień związanych z miastem. Ten rok z pewnością będzie należeć do gdyńskich seniorów! Szczegóły dotyczące najbliższych spotkań oraz biletów są publikowane na bieżąco w zakładce Wydarzenia.

Patrycję Wójcik

p.wojcik@muzeumgdynia.pl
58 / 662 09 35/36

dostępne Muzeum

Muzeum Miasta Gdyni dokłada wszelkich starań, aby każdy z odwiedzających czuł się w przestrzeni budynku bezpiecznie. W miarę możliwości podejmujemy działania zwiększające dostępność zbiorów i wystaw. Do budynku można wejść zarówno z psem przewodnikiem, jak i psem asystującym.

O dostępność naszego Muzeum dba przeszkolony zespół z koordynatorką dostępności.

W sprawie zorganizowania warsztatów lub oprowadzania dla grup ze szczególnymi potrzebami zapraszamy do kontaktu się z koordynatorką ds. dostępności – Małgorzatą Bujak.

Małgorzata Bujak

m.bujak@muzeumgdynia.pl
883 329 844