Wystawy

10.02 – 31.12.2024

Odkryj w Gdyni nieoczywiste. Pradzieje

nowy moduł zmienny wystawy stałej „Gdynia – Dzieło Otwarte”
Termin: 10.02.2024 – 31.12.2024
Kuratorka: Aleksandra Zuzanna Fijałkowska
Partnerzy: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

 

Wystawa „Odkryj w Gdyni nieoczywiste. Pradzieje.” to opowieść o najdawniejszych dziejach współczesnej Gdyni. To wyjątkowa okazja, aby poznać pochodzące z późnej epoki brązu i wczesnej epoki żelaza zabytki archeologiczne. Odkrywane na terenie dzielnic miasta popielnice twarzowe i relikty kultury pomorskiej – ozdoby, urny i broń sprzed około 2500 lat zostaną pokazane na wyciągnięcie ręki.

2.07.2023 – 2.06.2024

Jakub Szczęsny. Polskie Projekty Polscy Projektanci

Wystawę dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury

PATRONAT HONOROWY: Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek
SPONSOR STRATEGICZNY: Invest Komfort
SPONSORZY: Paged, Cosentino

Na bohatera najnowszej wystawy w cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci, Muzeum Miasta Gdyni wybrało Jakuba Szczęsnego. Nie mieliśmy wątpliwości, że jego wszechstronna twórczość pozwoli nam pogłębić zagadnienie, które stawiamy w tym roku w centrum uwagi – dizajn i społeczeństwo.

JAKUB SZCZĘSNY. POLSKIE PROJEKTY POLSCY PROJEKTANCI to nasza najnowsza wystawa, poświęcona twórczości, projektom i dziełom Jakuba Szczęsnego. Poznaj proces projektowania i fascynujące przygody twórcy dzięki pięknemu katalogowi…

Z radością informujemy: otrzymaliśmy dofinansowanie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie wspierania działań muzealnych. Dofinansowano wystawę „Jakub Szczesny. Polskie Projekty Polscy Projektanci”. Dofinansowano wystawę „MY O…

10.02.2021 – 31.12.2024

Gdynia – dzieło otwarte

wystawa stała

Bilety: w cenie wstępu (ulgowy 7 zł, normalny 15 zł, rodzinny 40 zł)
Kuratorzy: Agata Abramowicz, dr hab. Jacek Friedrich, dr Andrzej Hoja
Organizatorzy: Muzeum Miasta Gdyni

Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. Jedne są bardzo ważne, inne mniej; jedne są wyraźne, inne ukryte. U początków Gdyni łatwo uchwycić wątki najważniejsze: z jednej strony marzenie o Polsce nowoczesnej, dynamicznej, śmiało patrzącej w przyszłość, z drugiej – zakorzeniony w narodowej historii romantyczny patriotyzm. Modernizacyjny wysiłek młodego państwa, które pragnęło nadrobić cywilizacyjne zapóźnienie, spotkał się więc z potrzebą służby ojczyźnie.