Wystawy

10.12.2022 – 4.06.2023

12. Baltic Mini Textile Gdynia

Na początku było marzenie – nieco romantyczne, z wiatrem w żaglach Białej Fregaty i morską bryzą w tle. Marzenie gdyńskiej artystki, by jej ukochane miasto odwiedzał świat. 12. edycja Baltic Mini Textile Gdynia, choć tak trudno w to wciąż uwierzyć i nie sposób się z tym pogodzić, to pierwsza edycja bez Aleksandry Bibrowicz-Sikorskiej – inicjatorki i dobrego ducha triennale. Odeszła spokojna, z przekonaniem, że sny się spełniają.

Ogłaszamy wyniki triennale miniatury tkackiej 12. Baltic Mini Textile Gdynia. Annna Więckowska-Kowalska za pracę Po południu zdobyła Nagrodę Grand Prix Prezydenta Miasta Gdyni. Magdalena Grenda i jej…

Ieva Krūmiņa W swojej twórczości łączy różne dziedziny sztuki; tworzy miniatury, gobeliny, prace na jedwabiu, sitodruki, projektuje ilustracje i grafikę do książek. Eksperymentuje z technikami, mieszając je…

Miniatura tkacka to stosunkowo młody gatunek artystyczny. Jego początek wyznaczyć można na 1974 rok, kiedy to miała miejsce 1. Międzynarodowa Wystawa Miniatur Tkackich w Londynie. Tkaniny w…

23.09.2022 – 23.04.2023

Wymiary Nowoczesności. Gdynia w obiektywie Henryka Poddębskiego

Partnerzy wystawy: Port Gdynia, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Klif Gdynia
Patroni medialni: TVP Gdańsk, TVP Kultura, Trójmiasto.pl

 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”

Przez cały czas jej trwania od 23.09.2022 do 23.04.2023 wstęp na wystawę bezpłatny.

Port i miasto Gdynia to sztandarowa inwestycja II Rzeczypospolitej. Dlatego stała się obiektem zainteresowania wielu fotografików z całego kraju. Na przełomie 2019 i 2020 roku, na wystawie…

Konkurs „Wymiary nowoczesności Gdyni” trwał od 11.08.2022 do 31.08.2022 roku. Spośród wielu fotografii wykonanych na terenie Gdyni przesłanych do Muzeum Miasta Gdyni Jury wybrało zwycięzców. Jury Konkursowe…

Z radością informujemy, iż nasza nadchodząca wystawa „Wymiary nowoczesności. Gdynia w obiektywie Henryka Poddębskiego”, tworzona w partnerstwie z Portem Gdynia, otrzymała dotacje w programie Koalicje dla Niepodległej…

10.02.2021 – 31.12.2024

Gdynia – dzieło otwarte

wystawa stała

Bilety: w cenie wstępu (ulgowy 7 zł, normalny 15 zł, rodzinny 40 zł)
Kuratorzy: Agata Abramowicz, dr hab. Jacek Friedrich, dr Andrzej Hoja
Organizatorzy: Muzeum Miasta Gdyni

Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. Jedne są bardzo ważne, inne mniej; jedne są wyraźne, inne ukryte. U początków Gdyni łatwo uchwycić wątki najważniejsze: z jednej strony marzenie o Polsce nowoczesnej, dynamicznej, śmiało patrzącej w przyszłość, z drugiej – zakorzeniony w narodowej historii romantyczny patriotyzm. Modernizacyjny wysiłek młodego państwa, które pragnęło nadrobić cywilizacyjne zapóźnienie, spotkał się więc z potrzebą służby ojczyźnie.