Wystawy

10.02 – 31.12.2024

Odkryj w Gdyni nieoczywiste. Pradzieje

nowy moduł zmienny wystawy stałej „Gdynia – Dzieło Otwarte”
Termin: 10.02.2024 – 31.12.2024
Kuratorka: Aleksandra Zuzanna Fijałkowska
Partnerzy: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

 

Wystawa „Odkryj w Gdyni nieoczywiste. Pradzieje.” to opowieść o najdawniejszych dziejach współczesnej Gdyni. To wyjątkowa okazja, aby poznać pochodzące z późnej epoki brązu i wczesnej epoki żelaza zabytki archeologiczne. Odkrywane na terenie dzielnic miasta popielnice twarzowe i relikty kultury pomorskiej – ozdoby, urny i broń sprzed około 2500 lat zostaną pokazane na wyciągnięcie ręki.

10.02.2021 – 31.12.2024

Gdynia – dzieło otwarte

wystawa stała

Bilety: w cenie wstępu (ulgowy 7 zł, normalny 15 zł, rodzinny 40 zł)
Kuratorzy: Agata Abramowicz, dr hab. Jacek Friedrich, dr Andrzej Hoja
Organizatorzy: Muzeum Miasta Gdyni

Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. Jedne są bardzo ważne, inne mniej; jedne są wyraźne, inne ukryte. U początków Gdyni łatwo uchwycić wątki najważniejsze: z jednej strony marzenie o Polsce nowoczesnej, dynamicznej, śmiało patrzącej w przyszłość, z drugiej – zakorzeniony w narodowej historii romantyczny patriotyzm. Modernizacyjny wysiłek młodego państwa, które pragnęło nadrobić cywilizacyjne zapóźnienie, spotkał się więc z potrzebą służby ojczyźnie.

Zapowiedzi

6.07.2024 – 28.02.2025

W GDYNI NIE PADA

„W Gdyni nie pada” – to zaklęcie kuracjuszy, letników i turystów przekazywane z pokolenia na pokolenie w każde lato, przez Gdynianki i Gdynian. „W Gdyni nie pada” to obietnica udanego urlopu, owocnego wypoczynku, dobrej zabawy, przygód i plażowych przyjemności. To marzenie o miejscu idealnym, jego idealnej aurze i przestrzeni na wszystko, co wraz z tłumem gości może ono pomieścić.