Ułatwienia dostępu
PL EN

adres
Muzeum Miasta Gdyni
ul. Zawiszy Czarnego 1A
81-374 Gdynia

bilety
ulgowy . . . . . . . . . . . . . . . . 7 zł
normalny . . . . . . . . . . . . . .15 zł
rodzinny . . . . . . . . . . . . . . 40 zł

godziny otwarcia
wtorek – piątek . . . . . . . . 10–16
soboty – niedziele . . . . . . 10–17

Opłaty nie obowiązują dzieci do lat 7.
W każdy wtorek wstęp do Muzeum Miasta Gdyni jest bezpłatny.
Bilet rodzinny przysługuje dwóm osobom dorosłym wraz z dziećmi do lat 18.

Muzeum Miasta Gdyni dla Ukrainy

Muzeum to ludzie, nieważne skąd i dokąd zmierzają. Tworzymy przestrzeń otwartą dla każdego, niezależnie od narodowości. Mamy nie tyle obowiązek, co przywilej gościć w swoich progach wszystkich, którzy poszukują chwili wytchnienia, refleksji i spokoju.

W geście solidarności z dotkniętym rosyjską napaścią zbrojną narodem ukraińskim, zapraszamy wszystkie obywatelki i wszystkich obywateli Ukrainy do bezpłatnego zwiedzania Muzeum Miasta Gdyni.

Tu w Gdyni, w naszym muzeum, jesteście bardziej niż mile widziani.

Dla rodziców z dziećmi przygotowaliśmy przyjazną przestrzeń, w której można ciekawie i twórczo spędzić czas. Dzień najmłodszym upływa na warsztatach plastycznych. Wspólnie tworzymy, bawimy się i gramy w gry. W tym czasie opiekunowie dzieci mogą skorzystać z muzealnego wifi, komputera z ukraińską klawiaturą, drukarki czy skanera.

Świetlica Muzeum Miasta Gdyni czynna jest od środy do piątku, od godziny 13 do 17. Na miejscu jest również osoba komunikująca się w języku ukraińskim.

Zachęcamy do skorzystania z naszej przestrzeni w Gdyni. Tu – w Muzeum Miasta Gdyni czekają na Was trzy wystawy – dla zwiedzających Ukrainek i Ukraińców wstęp jest bezpłatny.

Muzeum dostępne

W naszym Muzeum zwiedzanie wystaw jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, wzroku, słuchu, niepełnosprawnością intelektualną oraz ze spektrum autyzmu. Budynek Muzeum przystosowany jest do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Podjazd prowadzący do głównego wejścia znajduje się od ul. Franciszka Sędzickiego. Wnętrze wyposażone jest w odpowiednio dostosowaną windę i toaletę. Do budynku można wejść zarówno z psem przewodnikiem, jak i psem asystującym.

Koordynator ds. dostępności

Małgorzata Bujak

m.bujak@muzemgdynia.pl
Tel.: 883 329 844