15.07 \ Piątek \ godz. 17:00

Gdynia nasze miasto – spacer po śródmieściu Gdyni dla osób narodowości Ukraińskiej/Гдиня наше місто — прогулянка центром Гдині для українців

\ Dla wszystkich
\ Poza MMG
\ Wejście bezpłatne

Jeśli mieszkacie już jakiś czas w Gdyni, a nadal jej ulice kryją przed Wami wiele tajemnic, to zespół Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni przygotował coś specjalnie dla Was!

Wszystkie osoby narodowości Ukraińskiej w dniu  15 lipca, o godzinie 17:00,  zapraszamy na wspólną rodzinną wędrówkę po śródmieściu Gdyni. Podczas spaceru z przewodniczkami poznamy nie tylko historię miasta, ale dowiemy się również praktycznych informacji.

W ciepłe, piątkowe popołudnie spotkamy się pod Muzeum Miasta Gdyni, aby następnie eksplorować ulice Gdyni – poznać jej tożsamość, architekturę, a także układ ulic i ważne miejsca dla jej mieszkańców. Nie zabraknie historii budynku Urzędu Miasta, czy Poczty Polskiej, ale też dawnych losów gdynian i gdynianek. Chcemy abyście w Gdyni czuli się jak u siebie, a miasto było nasze, wspólne.

Całe spotkanie będzie prowadzone w języku polskim i tłumaczone na język ukraiński. Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o pobranie bezpłatnego biletu w kasie Muzeum Miasta Gdyni lub na stronie: bilety.muzeumgdynia.pl.

Якщо ви живете в Гдині вже якийсь час, а її вулички й досі криють для вас багато таємниць, то команда Центру Освіти Музею міста Гдині приготувала дещо спеціально для вас!

15 липня 2022 о 17:00 запрошуємо всіх українців на спільну сімейну прогулянку центром Гдині. Під час неї дізнаємося не тільки історію міста, але й отримаємо корисну практичну інформацію.

Теплим п’ятничним днем зустрічаємося під Музеєм міста Гдині, щоби подосліджувати вулиці Гдині — пізнати її особистість, архітектуру, а також планування вулиць та важливі для її мешканців місця. Не бракуватиме історій будинку міської ратуши, Польської пошти, а також давньої долі гдинян та гдинянок. Ми хочемо, щоби в Гдині ви почувалися як у себе, а місто було нашим, спільним.

Кількість місць обмежена! Безкоштовний квиток можна взяти в касі Музею міста Гдині або на сайті за посиланням bilety.muzeumgdynia.pl. https://muzeumgdynia.pl/wydarzenie/.