Gdynia nadaje

Muzealne spacery, podcasty i wyprawy online

Inaugurujemy cykl wydarzeń w przestrzeni miasta oraz internetu, dzięki którym będziecie mogli odkryć interesujące, zaskakujące i inspirujące wątki z historii miasta Gdyni. Poznaj miasto tak, jak lubisz: podczas spacerów, słuchając podcastów, zwiedzając je na własną rękę lub w towarzystwie bliskich Ci osób. Nadaj własny sygnał ku miejskim przestrzeniom i ruszaj z nami w podróż!

TERMINY SPACERÓW

29.06 – Militarna historia Leszczynek i Grabówka – prowadzenie: Kamil Sarapuk

13.07 – Gdynia Nadaje: Po drodze z Kachem. Spacer śladami Kazimierza Ostrowskiego! – prowadzenie: Weronika Szerle

10.08 – Urbex militarnie – prowadzenie: Kamil Sarapuk

PREMIERY PODCASTÓW:

Czerwiec 2024 – Gdyńskie lasy – Opowiada Dawid Gajos

Sierpień 2024 – “Piraci” z Tajwanu. Porwania gdyńskich statków handlowych – Opowiadają: Agnieszka Drączkowska-Gradzik oraz Dawid Gajos

SPACERY

Nadajemy tempo…podczas naszych spacerów tematycznych. Fascynują Was ukryte pośród nowoczesnych budynków ślady dawnej, kaszubskiej historii naszego miasta? Chcecie lepiej poznać środowisko naturalne Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego? A może interesujecie się gdyńską architekturą czy budowniczymi miasta? Nasze spacery to okazja do kreatywnego i aktywnego spędzania czasu. Na szlaku będziecie mieli okazje nie tylko zgłębić dzieje Gdyni ale i poznać naszych muzealników. W dobrym towarzystwie  szybko płynie czas – podczas wypraw towarzyszyć Wam będą równie zafascynowani lokalną historią mieszkanki i mieszkańcy!

PODCASTY

Nadajemy wieści…historyczne w formie audio. Teraz łatwiej niż kiedykolwiek zyskasz dostęp do przystępnie zaprezentowanych losów Gdyni i jej mieszkańców w formie podcastów. Nasze gdyńskie rozmowy na tematy wszelkie – ale zawsze historyczne – odsłuchasz pod każdą szerokością geograficzną. Wystarczy dostęp do aplikacji streamingowych lub kliknięcie w podane przy odcinkach linki. Załóż słuchawki i ruszaj z nami w przeszłość!

ODCINEK 1: “Zwykłe i niezwykłe historie z Wielkiego Kacka”. Opowiada Dawid Gajos (Dział Historyczny). Przepytuje Michał Miegoń (Dział Komunikacji i Promocji)

ODCINEK 2: “NieModernizm – niemodernistyczna architektura Gdyni”. Opowiada Patrycja Wójcik (Ośrodek Edukacji). Przepytuje Michał Miegoń (Dział Komunikacji i Promocji)

Odcinek 3: “Na leśnych ścieżkach. Gdyńskie Lasy”. Opowiada Dawid Gajos (Dział Historyczny). Przepytuje Michał Miegoń (Dział Komunikacji i Promocji)

TRASY SPACEROWE ONLINE

Nadajemy kierunek…dzięki naszym historycznym trasom spacerowym online. Teraz możesz organizować samodzielnie wyprawy ku dzielnicom Gdyni z wykorzystaniem specjalnych, łatwych do pobrania map. Udostępniamy je w plikach .PDF oraz w aplikacji Traseo.pl. Trasy z naszej serii „Spaceruj z historią” mają zróżnicowaną tematykę i pozwalają na odkrycie na własną rękę, z naszą pomocą, wielu interesujących wątków w historii naszego miasta! Aby ruszyć na spacer i odkrywać historię w terenie razem z Muzeum Miasta Gdyni, należy otworzyć aplikację “Traseo. Szlaki, trasy, mapy” oraz wpisać w jej wyszukiwarkę nazwę: “Muzeum Miasta Gdyni”. Można to również zrobić bez instalacji na stronie www.traseo.pl lub skorzystać z map zamieszczonych poniżej.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w naszych spacerach historycznych, które można organizować samodzielnie z wykorzystaniem specjalnych map. Udostępniamy je Państwu w plikach .PDF oraz w aplikacji Traseo.pl. Trasy mają zróżnicowaną tematykę i pozwalają na odkrycie wielu interesujących wątków w historii naszego miasta.

Aby ruszyć na spacer i odkrywać historię w terenie razem z Muzeum Miasta Gdyni, należy otworzyć aplikację “Traseo. Szlaki, trasy, mapy” oraz wpisać w jej wyszukiwarkę nazwę: “Muzeum Miasta Gdyni”. Można to również zrobić bez instalacji na stronie www.traseo.pl lub skorzystać z map zamieszczonych poniżej.

OKSYWSKA KOLEJ NADBRZEŻNA – SPACERUJ Z HISTORIĄ!