31.07 \ Niedziela \ godz. 14:00

Artystyczne inspiracje – oprowadzanie kuratorskie po wystawie MORZE \ MIASTO \ PORT

\ Dla wszystkich
\ Wejście biletowane

Sielski widok morza czy industrialne zabudowania portowe? Wzburzone ciemne fale czy metaliczny stoczniowy pejzaż? Stare chaty rybackie czy wielkie nowoczesne transatlantyki? A może wszystko naraz? Artyści tworzący prace o Gdyni czerpali inspirację zewsząd – z fotografii, historii i z samej natury. Pozostawili nam widok miasta, które było miejscem spotkania pierwotnej dzikiej roślinności i modernistycznej infrastruktury. O tym wszystkim – o inspiracjach, fotografiach i początkach portowego miasta – opowie Joanna Mróz podczas niedzielnego oprowadzania po wystawie „MORZE \ MIASTO \ PORT”. Ekspozycja skupia 100 dzieł, które pozwolą nie tylko zapoznać się z morskim i stoczniowym krajobrazem, ale będą również okazją do poznania historii rodzącego się miasta.