22.07 \ Piątek \ godz. 12:00

Wakacje w Muzeum: wszystkie odcienie niebieskiego. Szlachetność granatu – warsztaty z tworzenia abażurów i kloszy/Канікули в Музеї: всі відтінки синього. Шляхетність темно-синього- майстер-клас зі створення абажурів

\ Dla dzieci
\ Dzieci z opiekunem
\ Wejście biletowane

Kiedy myślimy o barwach wakacji, niebieski może wydawać się skojarzeniem dość nieoczywistym. Tymczasem latem towarzyszy nam nieustannie, kiedy patrzymy na bezchmurne niebo, zażywamy morskich kąpieli czy objadamy się jeżynami. Podczas tegorocznych wakacyjnych warsztatów w Muzeum Miasta Gdyni wspólnie odkryjemy wszystkie jego odcienie.

W lipcowe piątki od godziny 12:00 zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi w wieku od 8 do 13 lat na zajęcia z cyklu „Wakacje w Muzeum”.  W tym roku szczególną uwagę zwrócimy na środowisko, dlatego warsztaty rozpoczną się rozmowami na temat ekologii, a następnie uczestnicy stworzą wyjątkowe domowe dekoracje, korzystając z niebieskich pozostałości po wystawach i z niebieskich zużytych tworzyw sztucznych.

Podczas „niebieskich” warsztatów – 22 lipca od godziny 12 do 14 – uczestnicy zaprojektują i wykonają klosze i abażury, utworzone z różnych odpadków. Nie ma przecież nic przyjemniejszego po całym dniu wakacyjnych rozrywek, niż usiąść w ulubionym fotelu przy ciepłym świetle lampki.

Bilety dostępne w kasie Muzeum Miasta Gdyni lub na stronie bilety.muzeumgdynia.pl. Wszelkie pytania dotyczące warsztatów można kierować do Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni mailowo na adres edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie na jeden z podanych numerów: 58 662 09 35/36/37.

Коли ми думаємо о кольорах відпустки, синій може здатися нам асоціацією досить неочевидною. Тим часом влітку він супроводжує нас постійно: коли дивимось на безхмарне небо, купаємося в морі чи об’їдаємося ожиною. Під час цьогорічних канікульних майстер-класів в Музеї міста Гдині ми разом відкриємо всі його відтінки.

В липневі п’ятниці о 12 годині запрошуємо всі родини з дітьми у віці 8-13 років на заняття з циклу “Канікули в Музеї”. Цього року особливу увагу приділимо середовищу. Тому майстер-клас почнеться з розмови на тему екології, а далі учасники створять виняткову домашню прикрасу з синіх залишків після виставок та використаних пластикових матеріалів.

Під час “синього” майстер-класу 22 липня з 12 до 14 учасники запроєктують та створять з різних відходів абажур. Немає нічого приємнішого, ніж по закінченню цілого дня канікульних розваг усістися в улюблене крісло при теплому світлі лампи.

Квитки доступні в касі Музею міста Гдині або на сайті bilety.muzeumgdynia.pl.

Всі питання стосовно майстер-класів можна поставити Центру Освіти Музею міста Гдині, надіславши електронного листа на адресу edukacja@muzeumgdynia.pl чи зателефонувавши на один з даних номерів: 58 662 09 35/36/37.