MMG.HM.II.1529.1 Foto tadeusz Link

Listopad w Muzeum Miasta Gdyni

Czas czytania: 4 minuty

Listopad w Muzeum Miasta Gdyni

Dawno, dawno temu w listopadzie statki i kutry nie wypływały na zatokę. Sztormy były zbyt niebezpieczne, ludzie uznawali wyższość żywiołu. Listopadowa aura nie należy do najprzyjemniejszych, wychodzimy jednak na przeciw niepogodzie i oddajemy w wasze ręce bogaty program wydarzeń. Muzeum Miasta Gdyni to idealne schronienie w obliczu wiatru, deszczu i przymrozków!

Warsztaty, wykłady, rodzinne aktywności i oprowadzania po naszych wystawach będą kołem zamachowym tego miesiąca. Ale to oczywiście nie wszystko! Przed nami dwa spotkania promujące związane z naszymi wystawami oraz działalnością książki. Już 4.11 w naszych progach będziemy gościć Stasię Budzisz z jej książką „Welewetka”, oryginalnym i współczesnym portretem kaszubskiej krainy. Kilka dni później, 08.11 w naszym muzeum pojawi się we własnej osobie Jakub Szczęsny, główny bohater naszej najnowszej wystawy z cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci!„Azyle, nisze i enklawy, czyli katalog małych utopii” to najnowsze dzieło projektanta, które z autografem będzie można nabyć podczas spotkania!

Namawiamy wszystkich do twórczej aktywności i dołączenia do naszych zajęć w pracowni malarstwa oraz do skorzystania z warsztatów malowania ceramiki. Seniorkom i seniorom z Klubu Doborowego Towarzystwa przybliżymy podstawy malarstwa, licząc że kreatywność poniesie ich naprawdę daleko. Dla najodważniejszych przygotowaliśmy zajęcia „Fizyka zrównoważonego projektowania” – puścimy wodze fantazji patrząc w przyszłość i kreśląc możliwe ścieżki naszego społecznego rozwoju!

W tym miesiącu wspólnie obchodzimy Święto Niepodległości! Już kolejny raz zachęcamy, by odebrać od nas jedną ze stu pięciu sadzonek drzew (tym razem Olchy) i uczcić Święto Niepodległości zasadzając jak najlepsze nadzieje na przyszłość! Nowe drzewa będą symbolem naszej troski o ojczyznę i wyrazem ufności na lepsze jutro dla nas wszystkich.

20.11 w Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A odbędzie się premiera wyjątkowego filmu “Obecne”, zrealizowanego we współpracy z Portem Gdynia. To historia żołnierek służących niegdyś w Armii Krajowej i pierwsze filmowe dzieło poświęcone kobietom w Armii Krajowej, związanych również z Gdynią.

A dla tych, którzy chcą podzielić się swoimi historiami związanymi z rodzinnymi pamiątkami przygotowaliśmy konkurs “Muzeum to ludzie“, w którym nagrodą będzie profesjonalna sesja zdjęciowa!

Bądźmy razem w listopadzie!

Listopad 2023 r. w Muzeum Miasta Gdyni

Wydarzenia i informacje Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A, Gdynia

26.10 – 16.11.2023 r., Muzeum to ludzie – konkurs Muzeum Miasta Gdyni w partnerstwie z Galerią Klif

4.11.2023 r., godz. 17:00 Welewetka – spotkanie ze Stasią Budzisz wokół książki oraz współczesnych Kaszub

5.11.2023 r., godz. 14:00 Jakub Szczęsny. Polskie Projekty Polscy Projektanci –  oprowadzanie kuratorskie po wystawie

7.11.2023, godz. 12:00 Muzeum od kuchni – oprowadzane po muzealnym magazynie fotografii, dokumentów, planów i plakatów

8.11.2023 r., godz. 18:00 Azyle, nisze i enklawy, czyli katalog małych utopii – spotkanie z Jakubem Szczęsnym promujące książkę

9.11.2023 r., godz. 10:30 Szkoła architektury dla dzieci – warsztaty dla szkół towarzyszące wystawie Jakub Szczęsny. Polskie Projekty Polscy Projektanci

11.11.2023 r., godz. 11:00 Rosnąca Niepodległość – akcja rozdawania sadzonek drzew z okazji Święta Niepodległości

12.11.2023 r., godz. 14:00 Gdynia – Dzieło Otwarte – oprowadzanie po wystawie

15.11.2023 r., godz. 12:30 Klub Doborowego Towarzystwa: Nowe perspektywy – warsztaty z podstaw malarstwa dla gdyńskich seniorek i seniorów

16.11.2023 r., godz. 10:30 Eksponaty – warsztaty dla szkół towarzyszące wystawie MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS

18.11.2023 r., godz. 11:00 Dzień Rodzinny – Z niejednego pieca – warsztaty malowania ceramiki

19.11.2023 r., godz. 14:00 MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS – oprowadzanie po wystawie

20.11.2023 r., godz. 14:00 Obecne – kobiety w Armii Krajowej – Premiera filmu Muzeum Miasta Gdyni zrealizowanego we współpracy z Portem Gdynia.

22.11.2023 r., godz. 17:00 Fizyka zrównoważonego projektowania – warsztaty dla dorosłych

26.11.2023 r., godz. 14:00 Jakub Szczęsny. Polskie Projekty Polscy Projektanci –oprowadzanie po wystawie

Przypominamy! Oto nowe godziny otwarcia muzeum w sezonie jesienno-zimowym:

Wtorek, czwartek, piątek 10:00 – 16:00
Środa 10:00 – 18:00