Muzuemtoludzie-1296x440-2

Muzeum to ludzie – konkurs

Czas czytania: 1 minut

Muzeum to ludzie – konkurs

Muzeum Miasta Gdyni od czterdziestu lat kolekcjonuje przedmioty – niemych świadków historii. Rozumiemy je lepiej, gdy uzupełnimy podstawowe informacje, jak data powstania czy projektant. Ale w tych przedmiotach najcenniejszy jest czynnik zupełnie niemierzalny. Przez czyje przeszły ręce? Jak trafiły do Gdyni? Czy przekazywano je do muzeum z ulgą, a może przełykając łzy? W dużej części przypadków nie da się tego określić, a obiekty pozostają anonimowe na zawsze. Kiedy jednak uda nam się połączyć przedmiot z losami konkretnego człowieka, wtedy historia ożywa. I na trwałe splata się z historią miasta.

Może masz w swoim otoczeniu przedmiot, wokół którego ogniskuje się ważna dla Ciebie historia, losy Twojej rodziny albo ważnych dla Gdyni wydarzeń? Spisz ją i wyślij do nas razem ze zdjęciem. Troje z Was
nagrodzimy profesjonalną sesją zdjęciową – taką, w jakiej braliśmy udział my i bliskie nam muzealia.
Różnimy się wrażliwością i różnią się nasze historie.

Zgłoszenia do konkursu: zgloszeniedokonkursu@muzeumgdynia.pl

Termin: 26.10 – 16.11.2023 r.
Organizator: Muzeum Miasta Gdyni

Partner: Galeria Klif