20.11 \ Poniedziałek \ godz. 14:00

Obecne – kobiety w Armii Krajowej. Premiera filmu Muzeum Miasta Gdyni zrealizowanego we współpracy z Portem Morskim w Gdyni

Premiera filmu Muzeum Miasta Gdyni zrealizowanego we współpracy z Portem Morskim w Gdyni

Nie sposób mówić o historii II wojny światowej, pomijając rolę kobiet w walce. Wszystkie one wykazały się niespotykaną determinacją w walce o wolność, o rodzinę i bliskich, o dom i swoje ukochane miasto.

O sanitariuszkach i łączniczkach, ale również o kobietach pełniących funkcje dowódcze, walczących na pierwszej linii frontu i o tych, które podejmowały codzienną walkę o przetrwanie swoich rodzin, opowie film Muzeum Miasta Gdyni, który powstał w partnerstwie z Portem Gdynia. Jest to pierwszy taki gdyński portret filmowy weteranek Powstania Warszawskiego i na pewno nie ostatni. To nie jest koniec opowieści, naszym zadaniem jest pisać ją dalej.

Zapraszamy do Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. przy ulicy ul. Rotterdamskiej 9 na uroczystą premierę filmu “Obecne”, którego bohaterki – Krystyna Cembrzyńska-Piłat i Krystyna Kodymowska, żołnierki służące niegdyś w Armii Krajowej – będą gościniami honorowymi. Wokół premiery odbywać się będą rozmowy przy muzyce z lat 40’ i 50’ i kieliszku wina.

OBOWIĄZUJĄ ZAPROSZENIA. BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI SĄ DOSTĘPNE DO ODBIORU W KASIE MUZEUM MIASTA GDYNI.

najbliższe wydarzenia