26.11 \ Niedziela \ godz. 14:00

Prowadzenie: Weronika Szerle / Dział Sztuki Muzeum Miasta Gdyni
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A
Liczba uczestników: 50 osób

„Muszę wiedzieć co ludzi podnieca, co ich ogranicza, jakie są ich aspiracje i tęsknoty, a przede wszystkim, jakie mają problemy. Praktyka architektoniczna wychodzi najlepiej, kiedy analizujemy w pierwszej kolejności braki i ograniczenia”. To słowa Jakuba Szczęsnego – architekta, projektanta, ilustratora – bohatera najnowszej wystawy z cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci.

Zapraszamy na oprowadzanie po niej w trakcie którego zobaczymy i doświadczymy najważniejszych realizacji tego wszechstronnego i wrażliwego na odbiorców twórcy – od typowych modułowych mikrodomów, przez unikatowy Dom Kereta do instalacji w przestrzeniach publicznych rozsianych po całym świecie – od Warszawy, przez Astanę i Tel Aviv aż do australijskiego miasta Narrogin. Podczas tej wyjątkowej podróży przez kontynenty dowiemy się także skąd się wzięła u Jakuba Szczęsnego słabość do ławek i taboretów oraz dlaczego w aranżacji wystawy dominuje kolor pomarańczowy a ona sama została zbudowana z palet i cegieł silikatowych. Po wystawie oprowadzi Weronika Szerle z Działu Sztuki Muzeum Miasta Gdyni.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PATRONAT HONOROWY: Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek

PATRONAT HONOROWY: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

SPONSOR STRATEGICZNY: Invest Komfort