MMG_HM_II_2081

Styczeń w Muzeum Miasta Gdyni

Czas czytania: 3 minuty

Styczeń w Muzeum Miasta Gdyni

Rok 2024 przed nami! Kolejny rok przynosi nam nowe okazje i nowe wyzwania! Niezależnie od tego, czy podjęliśmy się jakiś noworocznych zobowiązań, czy w tym roku liczymy na zachowanie bezpiecznego statusu quo, idzie nowe!

Przygotowaliśmy dla Was niespodzianki, którymi będziemy Was zasypywać w ciągu kolejnych miesięcy. Już dziś możemy zdradzić, że nowym roku szczególnie zadbamy o naszych najmłodszych zwiedzających, miłośników i miłośniczki historii (także tej najdawniejszej) Gdyni, a także fanki i fanów dobrego projektowania i ponadczasowej sztuki.

W naszym styczniowym muzealnym repertuarze znajdziecie mnóstwo okazji do spotkań z historią: tą wielką – podczas oprowadzań po naszej wystawie stałej Gdynia – dzieło otwarte, a także tymi najmniejszymi: opowieściami o wspomnieniach, które można znaleźć na naszej wystawie MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS.

Dla tych, którzy inspiracji szukają w sztuce: u nas znajdziecie wszystko, to czego potrzebujecie (a nawet jeszcze więcej!). To pozytywna energia płynącą z pełnych doświadczenia ale i humoru projektów Jakuba Szczęsnego, przestrzeń do rozwoju w pracowni malarstwa i rysunku Kreska, okazję do puszczenia wodzów wyobraźni podczas rodzinnych warsztatów twórczych!

Nie zapomnieliśmy także o tych szczęśliwych, którzy już pod koniec miesiąca będą cieszyć się zimowymi wakacjami: dzieci w wieku 6-12 serdecznie zapraszamy na cykl zajęć „Ferie w Muzeum”, codziennie czekamy na Was z nowymi twórczymi warsztatami, w czasie których będzie projektować, rzeźbić, szyć, rysować, malować – do wyboru, do koloru! Uwaga! Liczba miejsc ograniczona, trzeba decydować się szybko. Nie zapominamy też tradycyjnie o muzyce. Już 24.01 przybędzie do nas legendarny menadżer, jednoosobowa wytwórnia płytowa i animator kultury w jednym – Bartek Borówka, który podzieli się z Wami opowieściami z koncertowego placu boju ale i poprowadzi warsztaty dla młodych artystek, artystów i aspirujących menedżerów koncertowych.

A więc zaczynajmy! Z uśmiechem i pewnym krokiem zmierzajmy wspólnie ku nowemu. 2024 – startujemy!

Do zobaczenia #wmuzeum!

Styczeń 2024

Wydarzenia i informacje Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A, Gdynia

Przypominamy! Zanim przyjdzie wiosna i lato – oto wciąż aktualne godziny otwarcia muzeum w sezonie jesienno-zimowym:

Wtorek, czwartek, piątek 10:00 – 16:00
Środa 10:00 – 18:00
Sobota, niedziela 10:00 – 17:00