31.01 \ Środa \ godz. 11:00

Ferie w Muzeum: Na miękko – twórcze warsztaty szycia

Ferie w Muzeum! Co roku, każdego dnia zimowych ferii, zapraszamy do Muzeum na artystyczne i kreatywne warsztaty dla Rodzin z Dziećmi w wieku 6-12 lat. Codziennie czeka na Was nowa niespodzianka, codziennie będziemy eksplorować inne terytoria kreatywności, bawiąc się technikami, eksperymentując z materiałami.

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz – warto więc wziąć sprawy w swoje ręce! Podczas warsztatów uczestniczki i uczestnicy zaprojektują poduszki w zimowym klimacie: czy będzie to klimat arktyczny, czy wprost z Antypodów: zależy od Waszej wyobraźni!

Następnie swoje projekty urzeczywistnią ozdabiając bawełniane poszewki m.in. samodzielnie wykonanymi pomponami z włóczki i wieloma innymi materiałami, w zależności dokąd twórcza wyobraźnia ich poniesie!

Każde warsztaty z cyklu „Ferie w Muzeum” trwają ok. 90 minut