30.01 \ Wtorek \ godz. 11:00

Ferie w Muzeum: Gliniane ucho! –  warsztaty rzeźbiarskie

Ferie w Muzeum! Co roku, każdego dnia zimowych ferii, zapraszamy do Muzeum na artystyczne i kreatywne warsztaty dla Rodzin z Dziećmi w wieku 6-12 lat. Codziennie czeka na Was nowa niespodzianka, codziennie będziemy eksplorować inne terytoria kreatywności, bawiąc się technikami, eksperymentując z materiałami.

Podczas pierwszych warsztatów z cyklu „Ferie w Muzeum” uczestnicy i uczestniczki wyrzeźbią z gliny specjalne talerzyki na cukierki o niestandardowych kształtach.

Pyszności i słodkości wymagają specjalnej oprawy! Nie można ich zostawić byle gdzie: wszak łatwo giną, warto podkreślić ich wyjątkowość: bo, towarzyszą specjalnym okazjom, trzeba zadbać o ich odpowiednie wyeksponowanie!

W trakcie warsztatów każdy zaprojektuje i wykonana własny talerzyk, samodzielnie go przyozdobi, a na koniec, oczywiście, zabierze do domu. Zajęcia będą też okazją do wprowadzenia do tematyki ceramiki, poznania podstaw jej tworzenia i zasad tworzenia w materiale, jakim jest glina.

Każde warsztaty z cyklu „Ferie w Muzeum” trwają ok. 90 minut.

Przyjemne, z pożytecznym!