Międzywojenne dzieje Gdyni są ściśle związane z budową portu morskiego, modernistycznego śródmieścia i nowoczesnego założenia miejskiego; wszystkim tym, co uczyniło to miejsce prawdziwym Polskim oknem na świat. Jednak Gdynia to nie tylko okazałe kamienice i portowe dźwigi. To również turyści, stroje kąpielowe, piłki plażowe, parawany i plażowicze!
Ekspozycja “Piasek, woda, moda! Dawna Gdynia na plaży”, przygotowana wspólnie przez Galerię Klif i Muzeum Miasta Gdyni, to unikatowe, prezentowane publicznie po raz pierwszy fotografie przedstawiające życie towarzyskie kwitnące na gdyńskich plażach oraz modę w latach 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku. Kadry z rodzinnych albumów, sesje zdjęciowe, pejzaże dawnego kąpieliska pokazują koloryt dawnej Gdyni oraz tworzą historię o codziennym życiu w skąpanej w słońcu dawnej Gdyni.
Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. Jedne są bardzo ważne, inne mniej; jedne są wyraźne, inne ukryte. U początków Gdyni łatwo uchwycić wątki najważniejsze:…
Międzynarodowemu przeglądowi triennale miniatury tkackiej, który odbywa się w naszym Muzeum już od trzydziestu lat, towarzyszą dwie wystawy. Jedną z nich jest prezentacja zwycięskich prac. Druga zaś…
10 lutego to dla każdej gdynianki i każdego gdynianina szczególna data. To dzień, w którym naszemu miastu zostały przyznane prawa miejskie. Każdego roku staramy się tego dnia…