04.08 \ Niedziela \ godz. 14:00

W Gdyni nie pada – wystawa historyczno – sensoryczna – oprowadzanie kuratorskie dla dorosłych

„W Gdyni nie pada” – to zaklęcie usłyszycie latem z ust plażowiczek i plażowiczów, gdy na błękitnym niebie pojawią się burzowe chmury. W takich chwilach nadzieja, że deszcz ominie kurort jest silniejsza niż słodki zapach gofrów unoszący się z okolicznych budek.

Podobne życzenia padały w Gdyni już ponad sto lat temu. Możecie się o tym przekonać podczas niedzielnego oprowadzania, gdzie wraz z Dawidem Gajosem z zespołu projektowego wystawy historyczno-sensorycznej „W Gdyni nie pada” cofniecie się na początek ubiegłego wieku. Poznacie historię gdyńskiego letniska  z czasów, kiedy na plaży noszono szlafroki i parasole, gdy celebrowano Święto Morza, a do Sopotów pływano motorówką. Za dnia zażywano słonecznych kąpieli i grano w tenisa, a wieczory spędzano przy muzyce sączącej się z koncertowych muszli lub bawiąc się na potańcówkach.

Poza poznaniem historii letniska, dowiecie się jak najlepiej korzystać z wystawy, aby odnaleźć wszystkie przygotowane dla Was sensoryczne niespodzianki. Nie zabraknie też smaczków związanych z kulisami przygotowywania ekspozycji!

W naszym Muzeum zawsze świeci słońce (a nawet dwa), dlatego rozgośćcie się, zostawcie bagaż i…… odkrywajcie! Spokojnie, w Gdyni nie pada!

Na oprowadzanie 4 sierpnia zapraszamy przede wszystkim osoby dorosłe.

Ahoj przygodo!

Termin: 4.08.2024, godz. 14:00
Bezpłatne wejściówki do pobrania ze strony www.bilety.muzeumgdynia.pl
Kuratorka: Dawid Gajos / Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A
Liczba uczestników: 30 osób

najbliższe wydarzenia