02.08 \ Piątek \ godz. 11:00

WAKACJE W MUZEUM: Uwaga parzy! – warsztaty tworzenia lampionów

W czasie wakacji Gdynia przechodzi prawdziwą transformację! Niespodziewanie z dość spokojnego miasta zamienia się w pełen życia kurort. Nic w tym dziwnego – już od niepamiętnych czasów liczne grono turystów przyjeżdża latem, żeby odpocząć na łonie nadmorskiej natury.

Ciekawe co właściwie sprawia, że przyroda w Gdyni jest tak wyjątkowa? Przekonajmy się w trakcie corocznego klasyku czyli cyklu wydarzeń dla dzieci w wieku 6-12 lat z opiekunami „Wakacje w Muzeum”, gdzie przy okazji różnych kreatywnych wyzwań, dowiemy się więcej o tym co w morzu piszczy.

Ma długie włosy, kolor jak wrzosy. Choć nie mówi wcale, lepiej być od niej dalej. Jest piękna i okazała, lecz uważaj, żeby się nie zdenerwowała. Jednym dotknięciem oparzy każdego, uważaj więc jak pływasz w Bałtyku kolego! Chciałbyś spróbować dotknąć meduzy bez rękawiczek, swetra czy bluzy? Okazja podczas warsztatów będzie, każdy papierową meduzę zdobędzie.

Cykl wydarzeń rodzinnych „Wakacje w Muzeum” towarzyszy wystawie historyczno-sensorycznej „W Gdyni nie pada”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

WAKACJE W MUZEUM – wakacyjne warsztaty dla rodzin z dziećmi
Termin: 2.08.2024 r., godz. 11:00
Bezpłatne wejściówki do pobrania ze strony www.bilety.muzeumgdynia.pl
Prowadzenie: Gosia Bujak / Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A
Liczba uczestników: 15 dzieci + 30 opiekunów

najbliższe wydarzenia