Ułatwienia dostępu
PL EN
20.06 / Niedziela / godz. 14:00

Oprowadzanie po module zmiennym pt. „Tadeusz Wenda” oraz wystawie stałej „Gdynia dzieło otwarte”

\ Wejście biletowane

Rok 2021 został ogłoszony Rokiem Tadeusza Wendy. Z tej okazji, w części zmiennej wystawy stałej „Gdynia dzieło otwarte” przygotowaliśmy dla Państwa ekspozycję poświęconą tej wybitnej osobie pt. Tadeusz Wenda  – człowiek i jego dzieło.

Na wystawie prezentujemy przedmioty związane z Tadeuszem Wendą. Będą to zarówno eksponaty ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni, jak i pamiątki oraz zdjęcia udostępnione przez jego wnuczkę. Dzięki nim będzie można poznać Tadeusza Wendę nie tylko jako inżyniera, postać niezwykle ważną dla Gdyni, ale również  jako człowieka, męża, ojca, czy szefa.

W niedzielę 20 czerwca  odbędą się dwa oprowadzania – o godz. 12.00 i o godz. 14.00 – po wystawie GDO, które rozpoczniemy od  fragmentów poświęconych Tadeuszowi Wendzie. Obowiązują zapisy za pomocą formularza na stronie.

Bilety: oprowadzanie wliczone w cenę biletu do Muzeum (normalny: 10 zł, ulgowy: 5 zł, rodzinny: 15 zł, dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny)

  • Przed wzięciem udziału w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Miasta Gdyni prosimy obowiązkowo zapoznać się z regulaminem dostępnym pod linkiem https://tinyurl.com/y6mz6tt2.
  • Na wydarzeni obowiązują zapisy.
  • Przed wejściem do Muzeum Miasta Gdyni na wydarzenia należy wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia uczestnika dostępne pod linkiem https://tinyurl.com/y3dyfjq3.

najbliższe wydarzenia

Wszystko, co dobre szybko się kończy! Ferie dobiegają końca, ale to wcale nie musi być zła perspektywa! Wręcz przeciwnie: niektórzy zaczynają myśleć już o wakacjach… W ostatni dzień…

Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. Jedne są bardzo ważne, inne mniej; jedne są wyraźne, inne ukryte. U początków Gdyni łatwo uchwycić wątki najważniejsze:…

Międzynarodowemu przeglądowi triennale miniatury tkackiej, który odbywa się w naszym Muzeum już od trzydziestu lat, towarzyszą dwie wystawy. Jedną z nich jest prezentacja zwycięskich prac. Druga zaś…