16.07 \ Niedziela \ godz. 10:00

Militarna historia Redłowa – spacer historyczny

Powojenna redłowska 11. Bateria Artylerii Stałej jest jedną z największych militarnych atrakcji Gdyni. Jednak w Redłowie znajduje się znacznie więcej umocnień, które pochodzą zarówno z okresu dwudziestolecia międzywojennego, II wojny światowej, jak i lat powojennych. Wśród nich znajdziemy zarówno zachowane działobitnie, schrony, jak i budynki koszarowe.

Część z nich zmieniła swoją funkcję na przestrzeni lat, została zniszczona lub znacząco przekształcona, inne z kolei przetrwały do współczesności w niemal nienaruszonym stanie lub nawet były odnawiane. Przez militarną historię dzielnicy poprowadzi nas Kamil Sarapuk ze Stowarzyszenia Wiatr od Morza w ramach projektu „Gdynia Forteczna”, którego partnerem jest Muzeum Miasta Gdyni.

Spotykamy się już 15 lipca, o godzinie 10:00 na Polance Redłowskiej w pobliżu schodów prowadzących w dół na plażę i pomnika Roberta Baden-Powella. Trasa wędrówki (ok. 6 kilometrów) będzie prowadziła przez tereny miejskie, leśne oraz plażą, a zakończy się w okolicy VI Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Mikołaja Kopernika w Gdyni. Zapraszamy zarówno mieszkańców Gdyni, jak i turystów.

najbliższe wydarzenia