07.09 \ Środa \ godz. 18:00

Katharsis – Spotkanie z Maciejem Siembiedą

\ Dla dorosłych
\ Wejście biletowane

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na spotkanie z autorem polsko-greckiej sagi z Gdynią w tle, Maciejem Siembiedą. UWAGA! KUP KSIĄŻKĘ “KATHARSIS” W DNIU SPOTKANIA I WEJDŹ BEZPŁATNIE NA SPOTKANIE W MUZEUM MIASTA GDYNI!

„Katharsis” to podróż pełna zagadek oraz nieoczywistych zwrotów akcji od Salonik po Gdynię, z wyspy Wolin po Belgrad i od Wrocławia do Kairu.  Katharsis to nie tylko misternie poprowadzona, pasjonująca opowieść o ludziach wciągniętych w wir historii i uczuciach, które bez względu na okoliczności decydują o naszych wyborach. Między spolszczonymi Grekami, przemytnikami, bandytami, agentami służb specjalnych i ukrywającymi się w Egipcie nazistami Maciej Siembieda snuje ponadczasową i ponadnarodową opowieść o dobru i złu, zagadkach tożsamości, próbach życia w zgodzie ze sobą, a wreszcie o polityce.

Brawurowe, godne greckiej tragedii zakończenie powieści pozostawia czytelnika oszołomionego nie tylko kunsztem pisarskim autora, ale także konfrontacją z pytaniami, które od zawsze stawia nam literatura: o granice naszej wolności, zależność od zrządzeń losu oraz cenę prawdy, która nie zawsze nas wyzwala. Podczas spotkania poznamy zarówno kulisy powstawania książki jak i zgłębimy meandry historii związanej z greckimi rodzinami, którzy lata temu przybywali m.in. na Pomorze.

Serdecznie zapraszamy zarówno czytelników i miłośników kultury, jak i gdyńskie, greckie rodziny. Spotkanie poprowadzi Michał Miegoń.

Bilety są dostępne w kasie Muzeum Miasta Gdyni lub na stronie www.bilety.muzeumgdynia.pl. Wszelkie pytania dotyczące wydarzenia można kierować do Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni mailowo na adres edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie na jeden z podanych numerów: 58 662 09 35/36/37.

najbliższe wydarzenia