Siudmak Wojciech_Evasion _ Ucieczka, 1998 akryl na płótnie 65,00 x 50,00 cm

Nowa wystawa: „Siudmak. Wokół Diuny” z okazji 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Czas czytania: 1 minut

Muzeum Miasta Gdyni wraz z Galerią i Domem Aukcyjnym ToTuart zapraszają na wystawę „Siudmak. Wokół Diuny”. Ekspozycja towarzyszy  49. Festiwalowi Filmów Fabularnych i prezentuje rzadko pokazywane, okładkowe obrazy oraz rysunki autorstwa Wojciecha Siudmaka, które uświetniają wznowiony w 2007 roku przez Dom Wydawniczy REBIS cykl „Kroniki Diuny”. Na ekspozycji znajdują się również wykonane z brązu rzeźby Siudmaka inspirowane światem powieści. Wystawę będzie można oglądać od 23 do 29 września 2024 (z wyjątkiem piątku), a uświetni ją spotkanie z artystą i odsłonięcie najnowszej rzeźby (wtorek, 24.09, godz. 16:00).

Kuratorami wystawy są dr Anna Śliwa z Muzeum Miasta Gdyni oraz Dominik Zieliński, dyrektor zarządzający Galerii i Domu Aukcyjnego ToTuart

Wstęp na wystawę jest bezpłatny po okazaniu identyfikatora uczestniczki lub uczestnika Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Dla osób bez identyfikatora wstęp: 12 zł bilet ulgowy, 20 zł bilet normalny