MMG_HM_II_4409 (1)

DODATKOWE FUNDUSZE NA ROZBUDOWĘ NASZEJ KOLEKCJI!

Czas czytania: 1 minut

DODATKOWE FUNDUSZE NA ROZBUDOWĘ NASZEJ KOLEKCJI!

Bardzo miło nam poinformować, że nasze Muzeum w ramach programu „Rozbudowa zbiorów muzealnych” otrzymało ponad 20 tys. zł dofinansowania na: „zakup kolekcji diapozytywów, negatywów oraz odbitek pozytywowych autorstwa Janusza Uklejewskiego”.

Dzięki dofinansowaniu do naszych zbiorów trafi ponad 300 prac znanego gdyńskiego fotografa Janusza Uklejewskiego, dokumentujących historię Gdyni i gdyńskiego portu od lat 50. do połowy lat 90. XX w., w tym dwa szczególnie cenne ujęcia przedstawiające Wydarzenia Grudniowe widziane z okna fotografa.

Każda możliwość rozbudowania naszej kolekcji niezwykle wzrusza i inspiruje. Pojawienie się nowych eksponatów w muzeum, zawsze mobilizuje nie tylko: opiekunów zbiorów, edukatorów, czy osoby odpowiedzialne za komunikację w naszej instytucji, ale przede wszystkim: naszych odwiedzających. To dla nich istotny sygnał, że Muzeum spełnia swoje najważniejsze zadanie: tworzy kompletną opowieść o historii naszego miasta – mówi Karin Moder, dyrektor Muzeum Miasta Gdyni.

Janusz Uklejewski (1925 – 2011) to znany fotografik gdyński, dokumentalista Pomorza, Wybrzeża i Gdyni, który urodził się w Grudziądzu. Z jego twórczością można zapoznać się między innymi w naszej wirtualnej galerii www.gdyniawsieci.pl