MMG.HM.II.305.19. otwarcie szkoły przy ul. szkolnej 1928.

Wrzesień w Muzeum Miasta Gdyni!

Czas czytania: 2 minuty

Wrzesień w Muzeum Miasta Gdyni!

Wrzesień! Kto wie, kiedy minęły wakacje? Lato nas rozpieszczało dobrocią swojej pogody, długich dni, krótkich nocy, chwilą oddechu. Jak sprawić, by powrót do rzeczywistości był mniej dotkliwy? Jak zapewnić sobie miękkie lądowanie po tych wysokich lotach?

My lubimy stawiać na sprawdzone sposoby: wspólnota, pełne wyrozumiałości bycie razem i… sztuka! Oczywiście sztuka. Taka, która nas mobilizuje, stawia czasami w niewygodnych pozycjach, przypomina o emocjach i uczuciach, tkwiących w nas gdzieś głęboko, niejednokrotnie: na samym dnie.

A kto wie gdzie znaleźć życzliwych ludzi i sztukę? W muzeum! Oczywiście! Nie mamy co do tego wątpliwości.

Układając wrześniowy program staraliśmy rozłożyć nad naszymi odbiorczyniami i odbiorcami ochronny parasol, albo raczej nadmuchać wygodny materac, na którym będzie można swobodnie i z frajdą wylądować po letnich wojażach.

Przede wszystkim: korzystamy z pogody i wciąż jeszcze przyjemnej aury: we wrześniu – spacerujemy! Po Orłowie, po Oksywiu, po porcie – przypominając sobie topografię miasta, ale też jego bohaterów.

Nadal przypominamy, że „W Gdyni nie pada” – zapraszamy na liczne wydarzenia edukacyjne towarzyszące wystawie, która okazała się hitem tego lata! Najmłodsi i najstarsi którzy wizytowali muzeum przez całe lato hasali w przestrzeni wystawy, jakiej jeszcze w Trójmieście nie było. A my podglądaliśmy  ich zza muzealnych filarów, ciesząc się, że mogliśmy przysporzyć tyle radości. Kontynuujemy tę misję i nie składamy broni: warsztaty, zabawy sensoryczne w przestrzeni wystawy, wykłady i oprowadzania – to wszystko już we wrześniu, na styku lata i jesieni – u nas, w Muzeum Miasta Gdyni.

We wrześniu też zachęcamy, by powrócić do twórczej rutyny, by tworzyć razem z nami: malując, rysując, projektując – w naszej otwartej pracowni malarstwa i rysunku „Kreska”, a także podczas interaktywnych wykładów w ramach „Anatomii Sztuki”.

Do tego jeszcze wspaniałe wystawy „To nie jest magazyn” i wystawa główna „Gdynia – Dzieło Otwarte” , które można zwiedzać samodzielnie, z przyjaciółmi, z przewodnikami albo rodziną – do wyboru do koloru. A przełom sierpnia i września to Miasto Słowa i niepowtarzalne wydarzenia wokół Nagrody Literackiej Gdynia w naszym muzeum.

Nie ma co się zastanawiać!

Do zobaczenia #wmuzeum!

NASZE MUZEALNE KALENDARIUM I ZAPISY DOSTĘPNE POD LINKIEM: https://muzeumgdynia.pl/wydarzenie/

Fot. Otwarcie szkoły przy ul. Szkolnej – I Szkoła Podstawowa w Gdyni, 1928, sygnatura: MMG.HM.II.305.19.