Lato w Muzeum Miasta Gdyni! Sprawdź nasze wydarzenia!

Czas czytania: 2 minuty

Lato w Muzeum Miasta Gdyni! Sprawdź nasze wydarzenia!

Nadeszło lato! To moment, w którym tętno Gdyni przyspiesza, robi się trochę głośniej, trochę tłoczniej i weselej! Przez dwa miesiące będziemy cieszyć się wizytami, będziemy też wizytować z radością, a w między czasie: przemierzać kilometry wzdłuż bulwaru, gdyńskich plaż, czy leśnymi ścieżkami. Wszak jesteśmy kurortem z tradycjami, dumnym ze swojej tożsamości miejscem, które przybyszów wita z otwartymi ramionami: gwarantując udany wypoczynek i wspaniałą pogodę, bo przecież… „W Gdyni nie pada!”

Przypominając o historii Gdyni, jako głównej destynacji polskich turystów sprzed ponad stu lat, już 6 lipca otwieramy nową wystawę ‚W Gdyni nie pada”, która będzie hołdem i listem miłosnym do gdyńskiego letniska na przestrzeni pierwszego trzydziestolecia XX wieku. Nowatorska aranżacja wystawy, inspirowana naturą bałtyckiego wybrzeża i kuracyjną infrastrukturą z początku XX wieku, zaprojektowana jest w sposób, który umożliwi jej polisensoryczną eksplorację. Będzie można brykać, biegać, dotykać, zjeżdżać, hałasować – a przy okazji odkrywać fascynującą historię bałtyckiego wybrzeża.

Wystawie będzie towarzyszył wyładowany atrakcjami program warsztatów dla dzieci wraz z opiekunami w ramach naszego corocznego cyklu „WAKACJE W MUZEUM”. Podczas zajęć będzie tworzyć biżuterię, szyć pluszowe flądry, tworzyć lampion, a nawet eksplorować przestrzeń Gdyni w czasie gry miejskiej.

Dla dorosłych zaplanowaliśmy liczne spacery po mieście śladami gdyńskiego letniska, kolejne wydarzenia z cyklu spacerowego “Gdynia nadaje” a także zakradanie się do pełnych eksponatów muzealnych magazynów! Dla nas lato jest czasem wytężonej pracy: w naszym programie możecie znaleźć aż trzy wystawy po których chętnie Was oprowadzimy („W Gdyni nie pada”, „To nie jest magazyn” oraz „Gdynia – Dzieło Otwarte”), wyprawy śladami najbardziej znanego gdyńskiego artysty – awangardzisty Kazimierza „Kacha” Ostrowskiego, warsztaty malarskie dla rodzin z dziećmi, a nawet warsztaty konserwatorskie!

Doświadczenie pokazuje nam, że wszystko co dobre, szybko się kończy, ale lato niech trwa jak najdłużej – ze swoimi długimi dniami, ciepłymi nocami, z pięknymi barwami i przyjemnym morskim szumem. A my będziemy doceniać każdą chwilę!

Do zobaczenia #wmuzeum.

I pamiętajcie: #wgdyniniepada! SPIS WSYSTKICH NASZYCH WYDARZEŃ ZNAJDZIECIE TU