image002

Zapraszamy na Festiwal Reportażu Non-Fiction w Muzeum Miasta Gdyni

Czas czytania: 2 minuty

Zapraszamy na Festiwal Reportażu Non-Fiction w Muzeum Miasta Gdyni

Festiwal Reportażu Non-Fiction zawita do naszego miasta od 28 do 30 czerwca! Hasło przewodnie wydarzenia to „Morze”. Dzięki przenosinom do Gdyni festiwal wzbogaci się o pozaliterackie formy reportażu: radio, podcast czy wystawę fotoreportażu.
Wszystkie spotkania odbywać się będą w naszych progach Muzeum Miasta Gdyni (ul Zawiszy Czarnego 1A).
Wstęp wolny.
Transmisje (wraz z tłumaczeniem na język polski migowy) będzie można obejrzeć również w późniejszym terminie.
Więcej na www.facebook.com/festiwalnonfiction.

NON-FICTION powstał w 2016 roku jako festiwal niezależny od wydawnictw, mediów i instytucji kultury. Do tej pory odbyło się 8 edycji, które uczyniły go jednym z najciekawszych festiwali tematycznych w Polsce. Każda edycja ma swój temat, wokół którego koncentruje się program.
Organizatorzy festiwalu od lat szczególny kładą nacisk na tematy związane z wrażliwością społeczną, różnymi formami wykluczenia, katastrofą ekologiczną, ubóstwem, rynkiem pracy czy gentryfikacją. Od lat także połowę lub więcej osób zaproszonych do dyskusji stanowią kobiety.

Festiwal NON-FICTION należy do Koalicji Letnich Festiwali Literackich, która dąży do usieciowienia współpracy pomiędzy festiwalami, a także zwiększenia świadomości ekologicznej polskich wydawnictw, przedstawicieli rynku książki, mediów i odbiorców kultury.

Koalicja zrzesza 11 inicjatywMiedzianka Po DrodzeStolica Języka PolskiegoLiteracki Sopot, Zakopiański Festiwal LiterackiPatrząc na WschódPlaneta Izabelin, Festiwal Dzieje SięRadomska Wiosna LiterackaFestiwal Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry, Literacki Świdwin oraz Festiwal Reportażu NON-FICTION.