R.fot.I.107.78. Święto morza w nocy. Foto. J. Uklejewski

Maj w Muzeum Miasta Gdyni

Czas czytania: 2 minuty

Maj w Muzeum Miasta Gdyni

Nie mogliśmy się już doczekać! Nadchodzi maj – miesiąc, który zawsze przynosi to, co najlepsze. Lada moment będziemy się cieszyć wiosną w pełni, będziemy biegać boso po plaży i ucztować podczas grillów i pikników na gdyńskich polanach. W maju nawet najwięksi pesymiści częściej się uśmiechają. Nawet zdeklarowanych domatorów można spotkać na Bulwarze podczas niedzielnego spaceru. Nawet prawdziwe marudy przestają narzekać.

W Muzeum Miasta Gdyni multiplikujemy majową euforię! Cieszymy się miastem, jego mieszkankami i mieszkańcami, urokami gdyńskiej przyrody. Zapraszamy wszystkich do nas, by celebrować Gdynię w jej najmniej i najbardziej oczywistych aspektach o każdej porze – także nocą, w pewną wyjątkową noc…

Przed nami spacery, oprowadzania, warsztaty i… dzikie szaleństwo! Już 18 maja czeka nas DZIKA NOC, wspólna zabawa podczas Europejskiej Nocy Muzeów, a następnego dnia wielkie pożegnanie z wystawą „Jakub Szczęsny. Polskie Projekty Polscy Projektanci”. Tej nocy ożyją stworzenia z wielu wymiarów sztuki, kultury i przyrody. Tej nocy otwieramy się dla Was (prawie) do rana. A jeśli boicie się, że nie dojedziecie z odległych części Gdyni – przygotowaliśmy specjalny spacer nocny przez dzielnice Wielki Kack i Dąbrowę!

Czy nocą, czy za dnia, zapraszamy do Nas najmłodszych z rodzicami na harce i zabawy podczas zabaw sensorycznych i rodzinnych warsztatów. Tych trochę starszych, na wspólne zwiedzanie wystaw, spacery po naszym pięknym mieście, dyskusje i rozmowy o sztuce, czy szlifowanie własnego warsztatu artystycznego. Najstarszych, na spotkania w Doborowym Towarzystwie i spacery z cyklu „Gdynia nadaje”.

I jak to w maju… pączkują u nas nowe pomysły – wspaniałe pomysły, które lada moment ujrzą światło dzienne. Warto wszak przypomnieć, że nawet w maju, #wgdyniniepada i #toniejestmagazyn. Ale o tym już niebawem…

Do zobaczenia! Czekamy na Was przy plaży!