muzeum z góry

Nasze projekty z dofinansowaniem MKiDN

Czas czytania: 2 minuty

Nasze projekty z dofinansowaniem MKiDN

Miło nam poinformować, że nasza wystawa „W Gdyni nie pada”, a także projekt konserwacji muzealiów, który planujemy w związku ze zbliżającym się stuleciem miasta uzyskały wysokie dofinansowanie w ramach Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Innowacyjna wystawa historyczno – sensoryczna „W Gdyni nie pada”, której koncepcja wykracza poza ramy współczesnego muzealnictwa, otrzymała jedną z najwyższych not od ekspertów i otrzymała dofinansowanie w wysokości 198 500 zł – jedno z najwyższych w całym kraju! Kuratorka i pomysłodawczyni wystawy, Gosia Bujak z muzealnego Ośrodka Edukacji, rusza z produkcją, by już na początku wakacji zaprezentować publiczności jedną z pierwszych sensorycznych wystaw muzealnych przeznaczonych dla najmłodszych widzów!

Dodatkowo, aż 86 500 zł ministerialnej dotacji trafi do Muzeum na konserwację muzealiów, którą zaplanowaliśmy w naszym zespole w związku ze zbliżającym się setnym jubileuszem miasta. Gdyńskie pamiątki, najcenniejsze memorabilia miejskie, tym samym otrzymają fachową opiekę i będą mogły służyć mieszkańcom, badaczom przez wiele kolejnych pokoleń.

Szczęśliwi i dumni – zabieramy się do pracy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu „Wspieranie Działań Muzealnych”