R.fot.I.364.1. 4.05.1975 Antoni Sacha Foto. Mieszkalski

Wrzesień w Muzeum Miasta Gdyni!

Czas czytania: 2 minuty

Wrzesień w Muzeum Miasta Gdyni!

Wrzesień miesiącem zbiorów! Zbliżając się ku jesieni kumulujemy nasze działania związane z celebrowaniem naszych 40-tych urodzin. 40 lat minęło jak jeden dzień! Miesiąc rozpoczęliśmy mocnym akcentem związanym z naszymi najcenniejszymi obiektami, dziełami sztuki oraz dokumentami, mapami i fotografiami. Otworzyliśmy nasze magazyny. Wszystkie, bez wyjątków! We wtorek 06.09 przyszykowaliśmy pełną dekompresję – dni otwarte naszych niedostępnych na co dzień przestrzeni!

Aby ułatwić Wam przejście z lata ku jesieni przygotowaliśmy moc wykładów, oprowadzań i atrakcji związanych z naszymi wystawami Jakub Szczęsny. Polskie Projekty Polscy Projektanci oraz MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS!
Powrót do szkoły? Z naszą załogą Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni nie ma nudy oraz rutyny! Z radością ogłaszamy powrót po krótkiej przerwie warsztatów edukacyjnych, dni rodzinnych i wszystkiego tego, za co uwielbiają Nas najmłodsi – kreatywnej zabawy i gdyńskiej energii!

Do zobaczenia #wmuzeum!

Zdjęcie miesiąca pochodzi z prapoczątków Muzeum Miasta Gdyni: Sygnatura: R.fot.I.364.1. 4.05.1975 / P. Antoni Sacha oraz kierownik Działu Historycznego MBP w Gdyni Maciej Rdesiński przed Domkiem Abrahama – pierwszą siedzibą Muzeum Miasta Gdyni.

Kim był P. Antoni Sacha? Był członkiem Koła Starych Gdynian oraz zaraz po wojnie właścicielem sklepu “Sztuka” Artystyczne Wyroby Ludowe i Malarstwo który mieścił się po sąsiedzku z Domkiem Abrahama przy Starowiejskiej 32.