IMG_0574

Muzeum Miasta Gdyni czterokrotnie nagrodzone w “Muzeum Widzialnym” NIMOZ!

Czas czytania: 2 minuty

Muzeum Miasta Gdyni czterokrotnie nagrodzone w “Muzeum Widzialnym” NIMOZ!

Muzeum Miasta Gdyni właśnie wróciło z uroczystego podsumowania oraz ogłoszenia laureatów 5. Przeglądu Muzeum Widzialne 2022. To jedno z najbardziej prestiżowych muzealnych wydarzeń w kraju. Zdobywając 3 nagrody oraz jedno wyróżnienie Muzeum Miasta Gdyni udowodniło, iż swoimi wystawami oraz projektami plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych muzeów w kraju.

Nagroda główna w kategorii:  Grafika Strony Internetowej: Szkło Metal Detal. Gdyński modernizm w sieci

II Miejsce: Nagroda w kategorii  Kampania promocyjno-marketingowa: projekt Rok Tadeusza Wendy

II Miejsce: Identyfikacja wystaw czasowych:  Legenda Radmoru

Wyróżnienie: Identyfikacja wystaw czasowych:  Janusz Kaniewski. Polskie Projekty Polscy Projektanci

Wręczenie nagród odbyło się 24.10.2022 w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej, oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Pomysłodawcą i organizatorem PMW jest Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Partnerem tegorocznej edycji konkursu jest Muzeum Narodowe we Wrocławiu.

Celem Przeglądu Muzeum Widzialne jest wyróżnienie tych muzeów, które umiejętnie wykorzystują język graficzny do budowania swojego wizerunku oraz skutecznie i nowatorsko realizują kampanie promocyjne i prowadzą media społecznościowe. Do udziału w Przeglądzie, organizowanym co dwa lata od 2013 r., zapraszane są muzea oraz współpracujące z nimi firmy zajmujące się projektowaniem graficznym