28.07.2022_Dostępny czwartek z kuratorem, Katarzyna Gec zaprasza na wystawę!

Najbliższe spotkania ze sztuką w Galerii Klif i Muzeum Miasta Gdyni!

Czas czytania: 4 minuty

Najbliższe spotkania ze sztuką w Galerii Klif i Muzeum Miasta Gdyni!

Zbigniew Szczepanek to niezwykle utalentowany artysta, mocno związany z Gdynią. Na wystawie „MORZE \ MIASTO \ PORT” zobaczymy jego dwa dzieła. Artysta pracował w akwareli, wykonywał głównie pejzaże. Inspirował się gdyńskimi krajobrazami. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o twórczości i życiu Szczepanka oraz jakie obiekty przedstawiał w swoich pracach, przyjdź koniecznie w środę o godzinie 12:00 do naszego muzeum a przewodnik odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Reprodukcja obrazu „Początki Gdyni” Zbigniewa Szczepanka na wystawie „LUDZIE \ MIASTO \ PORT” inspirowana jest pocztówką z lat 20. XX wieku. Czy umiesz rozpoznać, którą gdyńską ulicę przedstawił artysta? Masz szansę dowiedzieć się więcej o życiu i twórczości wybitnego akwarelisty już 7 lipca o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z kuratorką Katarzyną Gec, która będzie na Was czekała w Galerii Klif.

Henryk Baranowski szczególnie upodobał sobie tematy morza i Gdyni. Malował otaczającą go przyrodę i miasta odwiedzane podczas licznych podróży. Okrzyknięty przez krytyków „reporterem z paletą” stale coś malował, nie tylko morze, ale i akty, portrety, kwiaty, pejzaże. Ze szczególnym zainteresowaniem i cierpliwością przyglądał się zmiennym odcieniom falującego morza. Zwykł mawiać: „Morze nie umie pozować, jest w ciągłym ruchu. To, co zamierzasz namalować, musisz zrobić szybko…”. Już 13 lipca o godzinie 12:00 zapraszamy wszystkich do Muzeum Miasta Gdyni na zwiedzanie z przewodnikiem, który opowie o morzu, gdyńskim porcie i podróżach artysty.

W przeddzień Imienin Henryka spotkajmy się w Klifie! To świetna okazja, aby zobaczyć niesamowite dzieła Henryka Baranowskiego i bliżej poznać jego twórczość. Ciekawość i wrażliwość na wyjątkowość każdej chwili sprawiły, że czuł potrzebę tworzenia wszędzie: w pracowni i w plenerze, w godzinach pracy i czasie wolnym, na zamówienie i dla siebie. Więcej o inspiracjach tego wybitnego artysty opowie Anna Śliwa z Muzeum Miasta Gdyni w czwartek 14.07.2022 o godz. 15:00!

Harmonogram wydarzeń towarzyszących do wystawy LUDZIE \ MIASTO \ PORT w Galerii Klif

LIPIEC

7.07.2022 15:00 (czwartek) Dostępny czwartek z kuratorem po wystawie „LUDZIE \ MIASTO \ PORT”

Tytuł: Zbigniew Szczepanek

Prowadzenie: Katarzyna Gec – kuratorka / Dział Sztuki Muzeum Miasta Gdyni

Liczba uczestników: 50

14.07.2022 15:00 (czwartek) Dostępny czwartek z przewodnikiem po wystawie „LUDZIE \ MIASTO \ PORT”

Tytuł: Henryk Baranowski

Prowadzenie: Anna Śliwa / Dział Sztuki Muzeum Miasta Gdyni

Liczba uczestników: 50

21.07.2022 15:00 (czwartek) Dostępny czwartek z przewodnikiem po wystawie „LUDZIE \ MIASTO \ PORT”

Tytuł: Kazimierz Ostrowski

Prowadzenie: Gabriela Zbirohowska-Kościa / Dział Sztuki Muzeum Miasta Gdyni

Liczba uczestników: 50

28.07.2022 15:00 (czwartek) Dostępny czwartek z kuratorem po wystawie „LUDZIE \ MIASTO \ PORT”

Tytuł: Koncepcja wystawy

Prowadzenie: Katarzyna Gec – kuratorka / Dział Sztuki Muzeum Miasta Gdyni

SIERPIEŃ

4.08.2022 17:00 (czwartek) Spotkanie autorskie z oprowadzaniem kuratorskim po wystawie „LUDZIE \ MIASTO \ PORT”

Tytuł: Spotkanie autorskie wokół filmu i fotografii z Dagmarą Węgrzynowicz na wystawie LUDZIE \ MIASTO \ PORT

Bilety: Wstęp bezpłatny

Prowadzenie: Katarzyna Gec – kuratorka / Dział Sztuki Muzeum Miasta Gdyni, Dagmara Węgrzynowicz – autorka filmów i fotografii

Liczba uczestników: 50

11.08.2022 15:00 (czwartek) Dostępny czwartek z przewodnikiem po wystawie „LUDZIE \ MIASTO \ PORT”

Tytuł: Konstatny Gorbatowski

Prowadzenie: Anna Śliwa / Dział Sztuki Muzeum Miasta Gdyni

Liczba uczestników: 50

18.08.2022 17:00 (czwartek) Spotkanie autorskie z oprowadzaniem kuratorskim po wystawie „LUDZIE \ MIASTO \ PORT”

Tytuł: Spotkanie autorskie wokół malarstwa z Izabelą Wołosiak na wystawie LUDZIE \ MIASTO \ PORT

Bilety: Wstęp bezpłatny

Prowadzenie: Katarzyna Gec – kuratorka / Dział Sztuki Muzeum Miasta Gdyni, Izabela Wołosiak – autorka obrazów.

Liczba uczestników: 50

25.08.2022 15:00 (czwartek) Dostępny czwartek z przewodnikiem po wystawie „LUDZIE \ MIASTO \ PORT”

Tytuł: Bolesław Just

Prowadzenie: Gabriela Zbirohowska-Kościa / Dział Sztuki Muzeum Miasta Gdyni