MMG-HM-II-872-34

Marzec 2022 w Muzeum Miasta Gdyni

Czas czytania: 2 minuty

Marzec 2022 w Muzeum Miasta Gdyni

Po kilku miesiącach mroźnej zimy z utęsknieniem wyczekujemy wiosny. A ta już czeka, aby rozgościć się w gdyńskich progach. Marzec upłynie nam pod znakiem wystawy „MORZE \ MIASTO \ PORT”. Będziemy eksplorować przestrzeń ekspozycji, przyglądać się morskiemu żywiołowi uchwyconemu na płótnach, a także poznawać historię portu widzianego oczami najlepszych polskich marynistów Mariana Mokwy, Antoniego Suchanka i Henryka Baranowskiego. To nie jedyna podróż, w którą razem wyruszymy. Pod koniec marca zostawimy na chwilę morze i skierujemy się do lasu. Tam oddamy się zwiedzaniu w stylu slow. Ubierzcie się ciepło – widzimy się na gdyńskim szlaku!

W zależności od rozwoju sytuacji i obowiązujących obostrzeń związanych z COVID-19, spotkania mogą odbyć się w formie online. Wszelkie informacje zostaną zamieszczone na stronie internetowej Muzeum Miasta Gdyni.

Wydarzenia i informacje Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A, Gdynia

DataGodzinaWydarzenie
6 III 2022godz. 14:00MORZE \ MIASTO \ PORT – oprowadzanie po wystawie. Prowadzenie: Katarzyna Gec
9 III 2022godz. 11:00A to historia! – czytanie książek dla dzieci.
Prowadzenie: Patrycja Wójcik
13 III 2022godz. 14:00Gdynia – dzieło otwarte – oprowadzanie po wystawie.
Prowadzenie: Gabriela Zbirohowska-Kościa
16 III 2022godz. 11:00 i 12:30Morze, nasze morze – oprowadzanie dla seniorów po wystawie „MORZE \ MIASTO \ PORT”.
19 III 2022godz. 11:00-13:00Kamień na kamieniu – gra leśna.
Prowadzenie: Olga Lewandowska
20 III 2022godz. 14:00Ściana zaczarowana. Ilustracje Bożeny Truchanowskiej – oprowadzanie kuratorskie po wystawie.
Prowadzenie: Tomasz Sosnowski
27 III 2022godz. 14:00MORZE \ MIASTO \ PORT. Mokwa – Suchanek – Baranowski. Maryniści o gdyńskim porcie – oprowadzanie po wystawie.
Prowadzenie: Anna Śliwa