Instagram_Post_1080x1080-2

My się zimy nie boimy! Maraton dworcowy i nie tylko! Ferie zimowe z Muzealną Brygadą Edukacyjną!

Czas czytania: 2 minuty

Drugi tydzień ferii
Od 11 do 14 stycznia Kolej na Wyzwanie, czyli maraton dworcowy. Wspólnie spędźmy czas, odkrywając Dworzec Morski i Dworzec Gdynia Główna. A to wszystko organizuje dla Was Muzealna Brygada – połączone siły Muzeum Miasta Gdyni oraz Muzeum Emigracji w Gdyni!

Odnajdźcie ślady stóp Witolda Gombrowicza, wdrapcie się na pomnik, policzcie schody na peron i sprawdźcie, który z królów Polski ma własną linię kolejową. Posłuchajcie dźwięków dworca, podziwiając dekoracje na suficie restauracji i poczujcie wiatr we włosach, oczekując na odpływający prom. Nie dajcie się zimowej nudzie i razem z rodziną przyjrzyjcie się gdyńskim dworcom. W obu dworcach dostępna będzie mapa z zadaniami – wyczynami. Na bacznych obserwatorów czekają nagrody.

Gotowi na przygodę?

Z zimowym pozdrowieniem Gdyńska Brygada Muzealna!

WAŻNE INFORMACJE

11.01.2021 – Rozpoczęcie maratonu!
Od tego dnia możecie odebrać mapy z dwóch punktów:
Punkt informacji Dworzec Gdynia Główna oraz z Dworca Morskiego (Muzeum Emigracji w Gdyni).
15.01.2021 – do tego dnia wykonujecie wszystkie wyczyny znajdujące się na mapach
11 – 15.01.2021 – to też czas odbioru nagród jeśli uda wam się w pierwszym terminie wykonać wszystkie zadania
18 – 22.01.2021 – dodatkowy tydzień dla Was na odebranie nagród

Odbiór nagród od poniedziałku do piątku w Muzeum Emigracji w Gdyni oraz Muzeum Miasta Gdyni w godzinach 10-16. Inne godziny do ustalenia mailowo poprzez edukacja@muzeumgdynia.pl oraz warsztaty@muzeumemigracji.pl.

Pierwszych 30 wyczynowców otrzyma gdyńską edycję gry Monopoly (15 szt. w każdym z Muzeów). Dla reszty uczestników, które zgłoszą się z wypełnioną kartą czekają specjalne, muzealne upominki.

Nagrody wydawane będą na podstawie kart z wykonanymi wszystkimi zadaniami.

Uwaga: nagrodę można otrzymać tylko raz!

Do maratonu gotowi? Start!

Ważne miejsca:

PKP Gdynia Główna – miejsce odbioru map oraz miejsce zdobycia 10 wyczynów
Dworzec Morski (Muzeum Emigracji w Gdyni) – miejsce odbioru map, miejsce zdobycia 10 wyczynów oraz miejsce odbioru nagrody za wykonanie wszystkich wyczynów z mapy.
Muzeum Miasta Gdyni – miejsce odbioru nagrody za wykonanie wszystkich wyczynów z mapy.

Ważne przed rozpoczęciem maratonu:
Zabierz ze sobą ołówek lub długopis.
Ubierz się ciepło. Maraton może zająć Wam troszkę czasu.
Pamiętaj o maseczce.