grudzien_kafelek

GRUDZIEŃ w Muzeum Miasta Gdyni

Czas czytania: 2 minuty

GRUDZIEŃ w Muzeum Miasta Gdyni

„W pierwszym tygodniu grudnia, gdy pogoda stała, będzie zima długo biała”. Mamy nadzieję, że w tym roku spełni się to popularne ludowe przysłowie. Oby najbliższe święta były jak każde inne, wypełnione rodzinną atmosferą, zimowymi spacerami, prezentami i przepysznymi potrawami. To wreszcie czas odpoczynku, na który tak długo czekaliśmy.

W tym miesiącu nasze Muzeum przenosi się całkowicie do Internetu, ale tym razem na świątecznie. Zanim rozsiądziemy się do stołów warto przygotować odpowiednie świąteczne dekoracje. 6 grudnia o godz. 16:00 Ośrodek Edukacji (Gosia, Olga, Patrycja oraz Tomek) zabiorą Was do magicznego wiejskiego domu, który otoczony jest polami, na których spotkać można jedynie drzewa i rozpostarte łąki. Właśnie tam wprowadzimy Was wprowadzić w świąteczny klimat. Pokażemy Wam, jak w prosty sposób zaczarować domowe wnętrza szczyptą świątecznej magii, a także jak wypełnić Wasze domy zapachami i kolorami. Bądźcie z nami 6 grudnia o godz. 16:00 na muzealnym Facebooku oraz Youtube! Radość, miłość, szczęście, tęsknota, nadzieja oraz wyjątkowa atmosfera Świąt Bożego Narodzenia.

W poprzednim miesiącu odbył się wernisaż naszej nowej wystawy czasowej pt. “Legenda Radmoru”. Na wystawie, dzięki przedmiotom oraz licznym relacjom, można będzie prześledzić pięćdziesiąt lat historii komunikacji radiowej, techniki i wzornictwa przemysłowego oraz dzieje ludzi, którzy swoją codzienną pracą budowali gdyńską. Niestety, z powodu obostrzeń tylko nieliczni mieli okazję ją zobaczyć. W oczekiwaniu na otwarcie instytucji kultury przygotowaliśmy wyjątkowy film z oprowadzania kuratorskiego, który już niebawem opublikujemy na naszej stronie internetowej. Dzięki niemu poznać w detalach niezwykłą wystawę poświęconą kultowym urządzeniom i niezwykłej historii Radmoru!

Filmy prezentujące oprowadzania po wystawach wpisały się już na stałe do naszego kalendarza wirtualnych wydarzeń. Takie oprowadzania odbyły się przy wystawach: „Dawno temu nad Bałtykiem”; „Gdyna – Tel Awiw” oraz naszej najnowszej wystawie z cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci”, która poświęcona została Januszowi Kaniewskiemu – uznanemu na świecie projektantowi samochodów. Filmy archiwalne są dostępne na naszym koncie YouTobe oraz na Facebooku pod adresem www.facebook.com/muzeummiastagdyni.


GRUDZIEŃ 2020

  • 3 XII 2020 – godz. 17:00 – [online] Perły: Nie tylko mieszkania. Architektura obiektów użyteczności publicznej powojennej – wykład. Prowadzenie: Agata Abramowicz
  • 4 XII 2020 – godz. 16:00 – [online] Znamy się! Legenda Radmoru – spotkanie z Ośrodkiem Edukacji
  • 6 XII 2020 – godz. 16:00 – [online] Blisko – Miło – Wspaniale – świąteczne warsztaty z magicznej wsi
  • 11 XII 2020 – godz. 16:00 – [online] Znamy się! Na(ta)sza – spotkanie z Ośrodkiem Edukacji
  • 15 XII 2020 – godz. 14:00 – [online] Kaniewski: Gdyńska utopia – spacer z działaniami projektowymi
  • 18 XII 2020 – godz. 14:00 – [online] Muzealne Zmysły: Wczesne wykrywanie i zapobieganie wadom postawy u dzieci