LIPIEC_kafelek

Lipiec w Muzeum Miasta Gdyni

Czas czytania: 2 minuty

Lipiec w Muzeum Miasta Gdyni

W lipcu Muzeum Miasta Gdyni wychodzi na zewnątrz budynku, aby w nieszablonowy sposób pokazać w detalach piękno oraz historię miasta z morza i marzeń. Jeśli jednak wolicie skryć się przed upałem w naszych wnętrzach czekają na Was niezwykłe historie z morza i marzeń!

Lato to idealny czas aby nadrobić zaległości kulturalne związane z zamknięciem muzeów. Serdecznie zapraszamy do podziwiania naszych wystaw czasowych “Gdynia – Tel Awiw. Odsłona Gdyńska”, “Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX Wieku w obiektywie Romana Morawskiego” oraz naszej wystawy stałej “Gdynia – dzieło otwarte”.

Od  03 lipca Galerii Klif będzie można podziwiać plenerową ekspozycje muzeum pt.  „Moda i Uroda”, na której zaprezentowane będą niepublikowane wcześniej fotografie przybliżające barwne, pionierskie czasy międzywojennych usług kosmetycznych, odzieżowych oraz wszystko to, co związane ze sznytem lat 20. i 30. XX wieku.

każdy lipcowy wtorek o godzinie  18:00 Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na  cykl spacerów online poświęconym gdyńskim obiektom – rzeźbom w  architektonicznych detalach. Cyfrowe spacery Muzeum Miasta Gdyni inspirują do zgłębienie historii miasta oraz rodzinnych wypraw w nieznane!

Wirtualne działania Muzeum Miasta Gdyni to nie tylko obraz, to również dźwięk. W każdy lipcowy piątek zaprezentujemy fragmenty wspomnień gdynianki Heleny Urbaniak “Iskierki w mroku” w formie muzealnego audiobooka. Śledźcie nas w sieci na portalach Instagram i Facebook.

LIPIEC 2020

• 3 VII 2020 – godz. 17:00 – Wirtualne otwarcie wystawy „Moda i Uroda” w Galerii Klif.
    Kuratorzy: Dariusz Małszycki, Michał Miegoń
  • 3 VII 2020 – godz. 17:15 – Woda, piasek i… architektoniczny spacer po Gdyni i Tel Awiwie – wydarzenie online
  • 3 VII 2020 – godz. 18:00 – Posłuchaj autobiografii Heleny Urbaniak „Iskierki w mroku” cz. 1 – audiobook
  • 7 VII 2020 – godz. 18:00 – Z bliska: „Powrót do domu” czyli „Małe rybki” – spacer online