CZERWIEC_kafelek

Czerwiec w Muzeum Miasta Gdyni

Czas czytania: 3 minuty

Czerwiec w Muzeum Miasta Gdyni

Czerwiec w Muzeum Miasta Gdyni to czas swoistego powrotu do normalności. Po miesiącach zamknięcia naszej instytucji z powodu pandemii otwieramy się dla zwiedzających. To idealna okazja aby podziwiać wystawę „Gdynia – Tel Awiw. Odsłona gdyńska” oraz „Dawno Temu nad Bałtykiem. Gdynia w fotografiach Romana Morawskkiego”. Jak zawsze na wszystkich czeka również nasza wystawa stała „Gdynia – dzieło otwarte”.

Otwieramy się również na to, co nowoczesne w zakresie prezentacji naszych zbiorów. Zasmakowaliśmy w działaniach online. Jeśli obawiacie się wizyty w naszym muzeum (limit zwiedzających na piętrze wynosi 10 osób) przygotowaliśmy bogatą ofertę kilkunastu warsztatów, wykładów oraz spotkań online!. W tym miesiącu nie zabraknie historii, sztuki i edukacji.

W ubiegłym roku odbyła się wyjątkowa akcja Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni popularyzująca wiedzę o gdyńskim kapelusznictwie. W czerwcu przypominamy ów projekt o nazwie „Kapelusze z Ulicy Kilińskiego” – zapraszamy na wirtualne spotkanie/warsztat z modystką Beatą Kołodziejską, które odbędzie się 12.06.2020 o godzinie 17:00. Fotografia również będzie miała swoją silną reprezentację pośród naszej oferty. 26 czerwca o godzinie 12:00 rozpocznie warsztat Piotra Manasterskiego dotyczący fotografii otworkowej dla całej rodziny. Jeśli zaś chcielibyście poznać fach artysty malarza, 20.06.2020 o 11:00 przygotowaliśmy dla was warsztaty „Biało na Białym” nawiązujący do historii gdyńskiego modernizmu oraz słynnego ‘gdyńskiego’ jasnego koloru międzywojennych kamienic. Jakie związki miała ta barwa z odległym Tel-Awiwem? Weźcie udział i poznajcie odpowiedzi!

To tylko niektóre z wydarzeń składających się na bogatą ofertę naszej instytucji. Tradycyjnie zapraszamy na lekcje Języka Migowego, koncerty i prelekcje w sieci. Wszystkie wydarzenia online możecie oglądać na naszym kanale www.facebook.com/muzeumgdynia.pl oraz www.muzeumgdynia.pl. Jeśli zaś chcecie uczestniczyć w wydarzeniach online które miały już u nas miejsce – nic straconego! Zapraszamy na nasz kanał YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCUhZANVH_oJvjRNP-2HEIrg). Na wszystkich fanów tego, co wiąże się z bogatą przeszłością Gdyni czekają nowe kolekcje zdjęć na naszym wirtualnym archiwum www.gdyniawsieci.pl oraz relacje mieszkańców w formie video na stronie www.gdyniaopowiedziana.pl

Zapraszamy do Muzeum Miasta Gdyni – fizycznie oraz wirtualnie!

CZERWIEC 2020

• 3 VI 2020 – godz. 18:00 – Ino mig – podstawy języka migowego online
  • 5 VI 2020 – godz. 14:00 – Zaprojektowano w Gdyni. O twórczości Wiesława Oyrzanowskiego – wykład online
  • 10 VI 2020 – godz. 18:00 – Ino mig – podstawy języka migowego online