PL EN

normalny . . 15 zł
rodzinny .  . 40 zł

Zrzut ekranu 2020-05-18 o 13.57.28

Projekt „Szkło, metal, detal. Gdyński modernizm w sieci” otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury

Z przyjemnością informujemy, że projekt Muzeum Miasta Gdyni pt.: „Szkło, metal, detal. Gdyński modernizm w sieci” otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu „Kultura w sieci”. Program ten jest elementem tarczy antykryzysowej w kulturze i wsparciem sektora kultury w związku z utrudnieniami w działalności kulturalnej wynikającymi z sytuacji epidemii.

Celem projektu „Szkło, metal, detal. Gdyński modernizm w sieci” jest stworzenie polsko-angielskiej strony internetowej, będącej kompendium wiedzy o modernistycznym detalu architektonicznym Gdyni. Strona prezentować będzie najważniejsze realizacje i ich twórców – architektów, pozwoli też obejrzeć detale: fragmenty elewacji, płytki posadzkowe, stolarkę okienną i drzwiową. Portal dopełnią wykłady, e-booki, oraz filmy edukacyjne i instruktażowe, przybliżające jak dbać o detal i jak go fotografować.