Fot. Bogna Kociumbas

Muzeum Miasta Gdyni na Triennale Tkaniny

Czas czytania: 1 minut

Muzeum Miasta Gdyni na Triennale Tkaniny

Międzynarodowe Triennale Tkaniny, najstarsza i największa w świecie specjalistyczna wystawa zjawisk związanych z medium tkaniny, rusza już 5 października w Łodzi. Tegoroczna 16. edycja odbędzie się pod hasłem “Przekraczanie granic”.

Jesteśmy dumni, że kuratorką 12. Ogólnopolskiej Wystawy Miniatury Tkackiej (organizowanej w ramach triennale) jest Anna Śliwa, Kierownik Działu Sztuki Muzeum Miasta Gdyni. A na samej wystawie zaprezentowanych zostanie 30 prac z kolekcji Muzeum.

Podpatrując, co dzieje się na styku tkaniny z innymi dziedzinami sztuki, pokazuję jak dynamiczne i różnorodne są możliwości tkackiego medium, ile sprzeczności i niejednoznaczności tkwi w nim samym. Spacer po tej wystawie, w której tkanina niczym kameleon przybiera kształty innych gatunków artystycznych, to opowieść o tkaninie, pozornie bez tkaniny. (Anna Śliwa)

Więcej szczegółów tutaj.

Fot. Bogna Kociumbas