PL EN

normalny: . . 10 zł
rodzinny: . . . 20 zł

plakaty_sliwka_mmg

„Karol Śliwka. Polskie Projekty Polscy Projektanci” w Instytucie Dizajnu w Kielcach

Wystawę „Karol Śliwka. Polskie Projekty Polscy Projektanci” od tygodnia oglądać można w Instytucie Dizajnu w Kielcach. Jest to kolejna, po zeszłorocznej ekspozycji Oskara Zięty wystawa Muzeum Miasta Gdyni prezentowana w murach kieleckiej instytucji.

Szczególne miejsce w twórczości Karola Śliwki (1932-2018) zajmują znaki graficzne, których stworzył ponad 400. Jednym z nich jest logotyp PKO Banku Polskiego (1968) – typograficzna skarbonka, przez wielu uważana za najlepszy polski znak graficzny. Pomimo upływu lat, przemian politycznych i społecznych, PKO Bank Polski nie zdecydował się na zmianę znaku, szanując perfekcyjną formę i ciesząc się z jego powszechnej rozpoznawalności.

Wystawy „Karol Śliwka. Polskie Projekty Polscy Projektanci” nie udałoby się zrealizować bez udziału PKO Banku Polskiego, który dostrzegł i docenił wartość naszych działań, włączając się w misję promowania polskiego projektowania graficznego. Dziękujemy za zaufanie i nieocenione wsparcie.

Z okazji 100. urodzin PKO Banku Polskiego wszystkim Pracownikom i Klientom życzymy kolejnych 100 lat owocnej, satysfakcjonującej współpracy.

Wystawa „Karol Śliwka. Polskie Projekty Polscy Projektanci” gościć będzie w Instytucie Dizajnu w Kielcach do 19 maja b.r.

Wystawa dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczególne podziękowanie dla Partnera Strategicznego wystawy: PKO Bank Polski