DSC_0100

Premiera płyty “Gdynia 1988-2018”

Czas czytania: 14 minuty

Premiera płyty “Gdynia 1988-2018”

“Gdynia 1988-2018” to wyjątkowy album Muzeum Miasta Gdyni, będący swoistym hołdem złożonym Trójmiejskiej Scenie Alternatywnej lat osiemdziesiątych przez współczesne, związane z Gdynią zespoły i muzyków. To również próba nowego spojrzenia na kultowy, wydany w 1988 roku, album “Gdynia”, który zawierał pamiętne nagrania formacji takich jak Pancerne RoweryBIELIZNA czy Apteka.
Całe przedsięwzięcie nie tylko prezentuje brzmieniową kreatywność wykonawców z Gdyni i okolic (Nowa Ziemia, Leśne Zwierzęta, LastrykoKiev OfficeMichael WarrenBand_A – freedfl – drewnofromlas, Molto Delay, KrólestwoTRANQ); to również zapis niepowtarzalnych dźwiękowych „kolaboracji” (gościnny udział w nagraniach wzięli między innymi The PauWilliam Malcolm / Nightrun87). Tak jak trzydzieści lat temu, tak i dziś muzyka z Gdyni wybrzmiewa niepowtarzalnymi, iście nadmorskimi akordami i rytmami.
Tę wielobarwną dźwiękową mozaikę współczesnej Gdyni spaja praca Piotra Pawlaka, legendarnego producenta i gitarzysty związanego ze sceną yassową (m.in. Łoskot, Kury, Rito).
Albumowi towarzyszyć będzie cykl koncertów odbywających się w Muzeum Miasta Gdyni.

Premiera płyty: 25 stycznia 2019 roku.
Projekt sfinansowano ze środków fundacji PZU

Patronat Medialny: Trójka – Program 3 Polskiego RadiaRadio Gdańsk S.A.Gazeta Wyborcza, Dziennik Bałtyckicgm, Trójmiasto.pl, Nowe idzie od morza, Kurier Gdyński, Polska Płyta / Polska MuzykaLizard MagazynSoundriveKvltLupusUnleashedHałasy i melodieTrzy szóstkiTrójmiejska Encyklopedia MuzycznaMuzykoholicyrock3miasto.pl. Partnerzy: Roadhog Booking.