kafelek

Wrzesień w Muzeum Miasta Gdyni

Czas czytania: 1 minut

Wrzesień w Muzeum Miasta Gdyni

Koniec wakacji? Pożegnanie lata? Na nadchodzącą, chłodniejszą porę roku najlepszym remedium jest wizyta w Muzeum Miasta Gdyni!

Wrzesień to miesiąc, w którym szczególną rolę odgrywa w Gdyni kino. Z okazji 43-ciej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, zapraszamy na wystawę „Filmobcy. Marzec ‘68”, której wernisaż odbędzie się 17 września o godzinie 18:00. Ekspozycja, przygotowana z Muzeum Kinematografii w Łodzi, odkrywa nieznane epizody w domenie kinematografii związane z okresem wydarzeń marcowych. Oprócz tego zapraszamy na seanse filmowe: 15 września będzie można obejrzeć głośny film Macieja Pieprzycy „Jestem mordercą” a 21 września „Viviane chce się rozwieść”.

Dla najmłodszych Ośrodek Edukacji przygotował wiele atrakcji, które rozbudzą kreatywność oraz poszerzą horyzonty zainteresowań. Począwszy od czytania dla dzieci poświęconego tematyce budowy dworców (19.09, 10:30) aż po warsztaty „Pokład”, na których najmłodsi stworzą sensoryczny pamiętnik z wakacji (15.09, 12:00) – w Muzeum Miasta Gdyni nie ma nudy!

Zapraszamy!