sierpien

Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni

Czas czytania: 2 minuty

Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni

Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni to miesiąc obfitujący w cykle wakacyjnych rodzinnych warsztatów, ekscytujące spotkania autorskie, oprowadzania kuratorskie i moc innych atrakcji. Okazuje się też, że Noc w Muzeum to nie tylko tytuł komedii, ale jak najbardziej realistyczna oferta. Czy w nocy z 24 na 25 sierpnia będzie równie ekscytująco, jak w kultowej komedii?

Nocowanie w muzeum jest doskonałą okazja dla całych rodzin, żeby rozbić namiot w przestrzeni muzeum. To również niepowtarzalna okazja by poznać Muzeum od nieznanej powszechnie strony, pełnej sekretnych zakamarków i ukrytych pomieszczeń. Dla tych, którzy preferują dzienne formy rozrywki, przygotowaliśmy cykliczne warsztaty rodzinne „Światy własne: recycling artystyczny”, podczas których wspólnie stworzymy z rozmaitych zużytych materiałów kunsztowne rzeźby oraz przedmioty codziennego użytku.

15.08, w Święto Wojska Polskiego i rocznicę Cudu nad Wisłą, w Muzeum Miasta Gdyni odbędzie się wodowanie niezwykłej książki „Polski Cud nad Bałtykiem. Na 100-lecie niepodległej” autorstwa Małgorzaty Sokołowskiej. Podczas spotkania z autorką dowiemy się tego, w jaki sposób odzyskanie przez Polskę niepodległości rzutowało dzieje wsi Gdynia, jeszcze przed uzyskaniem przez nią praw miejskich. Sierpień to również „Muzealne zmysły” – w piątek 24 sierpnia (godz. 13.00-14.00) odbędą się zajęcia rozwojowe dla niemowląt i rodziców poświęcone pielęgnacji najmłodszych.

Przez cały sierpień w Muzeum Miasta Gdyni, co niedzielę, odbywają się oprowadzania kuratorskie po wystawach „Gdynia – dzieło otwarte” oraz „Karol Śliwka. Polskie Projekty, Polscy Projektanci”. Wisienką na torcie będzie pokaz głośnego filmu „Dobra Żona” w ramach cyklu „Kino Otwarte” (17.08, 18:00), śniadanie dla mieszkańców na muzealnym tarasie (18.08, 09:30) oraz czytanie dla dzieci książki „Z Brugii do Gdańska. Sąd ostateczny Hansa Memlinga”.