39207046_440315103145111_6049416631317168128_o

Muzeum zostało oficjalnym partnerem projektu “Ćwiczenie nowoczesności”

Czas czytania: 1 minut

Muzeum zostało oficjalnym partnerem projektu “Ćwiczenie nowoczesności”

Mamy przyjemność poinformować, że Muzeum Miasta Gdyni​ zostało oficjalnym partnerem projektu “Ćwiczenie nowoczesności” (Exercising modernity • Modernität üben). Obecnie prowadzona jest rekrutacja do udziału w pierwszej edycji, która stanowi pilotażowy program wymiany intelektualnej, artystycznej i naukowej skierowany do osób zainteresowanych kulturą i historią Polski, Niemiec oraz Izraela oraz refleksją nad tym, jak projektowanie może zmieniać życie społeczne. W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości program będzie zogniskowany wokół pojęcia nowoczesności: zarówno w jej ujęciu historycznym, jak i jej dzisiejszym rozumieniu, uwzględniającym rewolucjonizujące życie technologie, generowane przez nie nowe sposoby życia i wyzwania.

✦ szczegóły rekrutacji do “Ćwiczenie nowoczesności”:

✦ organizator
Instytut Pileckiego​ w Warszawie

✦ współpraca
Miasto Gdynia​ i Muzeum Miasta Gdyni

✦ oficjalna strona projektu:
www.exercisingmodernity.com