kafelek

Lipiec w Muzeum Miasta Gdyni

Czas czytania: 2 minuty

Lipiec w Muzeum Miasta Gdyni

Fala miłośników muzyki i dobrego dizajnu ogarnęła Miasto Gdynię. Jednak Open’er to nie jedyne wydarzenie, które przyciąga tłumy nad polskie morze. Niebawem rozpocznie się Gdynia Design Days, a wraz z tym festiwalem otworzymy w Muzeum Miasta Gdyni niezwykła wystawę.

7 lipca o godzinie 18 odsłonimy kolejny cykl wystaw o nazwie “Polskie Projekty Polscy Projektanci”. Tym razem, wybór padł na reprezentanta starszej generacji polskiego projektanta – Karola Śliwkę, którego prace związane z dizajnem i projektowaniem znaków graficznych inspirują do dziś całe rzesze młodych twórców w kraju i na całym świecie. Karol Śliwka ma w swoim dorobku projekty opakowań, okładek książek i płyt, znaczków oraz plakatów. Niektóre z nich są dziś uznawane za kultowe – nie ma chyba w Polsce osoby, która nie kojarzyłaby charakterystycznej, typograficznej skarbonki PKO Banku Polskiego.

Dokładnie tego samego dnia, 07.07 o godzinie 12:00, odbędzie się również niezwykła licytacja prac Briana Griffina – czołowego fotografa muzycznego, twórcy okładek takich artystów jak Iggy Pop, Depeche Mode czy Ultravox. „POP”, bo tak nazywa się prezentowana w Muzeum Miasta Gdyni podczas festiwalu Open’er w Gdyni wystawa twórcy, to najważniejsze i najbardziej ikoniczne dzieła Briana Griffina. Licytacja, z której cały dochód zostanie przekazany na rzecz Domu Hospicyjnego dla dzieci ‘Bursztynowa Przystań” będzie jedną okazją, by zdobyć sygnowane autografem wybitne dzieła artysty.

Lipiec to nic innego jak wakacje w muzeum. Co w skrócie oznacza nowe możliwości zwiedzania Gdyni, jak na przykład architektoniczny spacer nordic walking dla Seniorów czy poszukiwania śladów dawnej gdyńskiej mody i dizajnu. W planach mamy jeszcze, między innymi szereg warsztatów i cieszące się ogromną popularnością „Nocowanie w Muzeum” – czyli rodzinna noc pełna wrażeń w murach instytucji!

Zapraszamy!