kafelek_czerwiec

Czerwiec w Muzeum Miasta Gdyni

Czas czytania: 2 minuty

Czerwiec w Muzeum Miasta Gdyni

Wystawy, prelekcje, warsztaty, spotkania z podróżnikami. Historia, sztuka i edukacja. W czerwcu Muzeum Miasta Gdyni tradycyjnie oferuje zwiedzającym bogatą ofertę wydarzeń, jednocześnie inicjując i rozwijając nowe przedsięwzięcia.

Spośród historycznych wykładów, dotyczących dziejów miasta i regionu, warto wyróżnić cykl prelekcji, towarzyszący naszej ekspozycji czasowej „Odezwała się ziemia” dotyczących m.in. historii gdyńskiej filii obozu Stutthof. Dla miłośników fotografii oraz wszystkich tych, którzy chcieliby się podszkolić w tej materii, przygotowaliśmy warsztaty fotograficzne Agnieszki Pajączkowskiej, kuratorki wystawy edukacyjnej „Co widzisz? Patrzenie na archiwalne fotografie Gdyni”, którą można oglądać w Muzeum Miasta Gdyni do 17 czerwca bieżącego roku.

Muzeum Miasta Gdyni przybliża również współczesny świat oraz jego aktualne problemy, poszukując jednocześnie ich rozwiązań, prowokując do merytorycznej dyskusji. Taką rolę pełnią seanse filmowe z cyklu „Kino otwarte” oraz „Kilometry” – comiesięczne wydarzenia, podczas których podróżnicy opowiadają o swych przeżyciach i szczegółach ekspedycji.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy szeroką ofertę warsztatów, które wprowadzą dzieci w wakacyjny nastrój, ale i przybliżą historię Gdyni. Stanie się to dzięki niezwykłemu kotowi – Antoniemu, bohaterowi książki Muzeum Miasta Gdyni. Premiera publikacji, która odbędzie się w Dzień Dziecka będzie suplementowana przez wiele wydarzeń towarzyszących takich jak m.in. powstanie specjalnej wakacyjnej strefy Kota Antoniego, która od pierwszego dnia wakacji będzie czekała na dzieci przed wejściem do instytucji! Na sam koniec czerwca dla całych rodzin przygotowaliśmy dni motoryzacji, podczas których przybliżona zostanie historia gdyńskich automobilów oraz komunikacji drogowej.

Przysłowiową wisienką na torcie jest otwarcie nowych wystaw czasowych. „Andrzej Strumiłło. Ilustracje” to niezwykła ekspozycja poświęcona jednemu z najwybitniejszych polskich malarzy (wernisaż: 22.06.2018) zaś „Pop” – specjalna ekspozycja czasowa na okres festiwalu Opener, poświęcona jest twórczości Briana Griffina, autora okładek płyt m.in. Depeche Mode. „Pop” będzie można oglądać w Muzeum Miasta Gdyni w dniach 28.06-07.07.

Pobierz informator:

infomator_2018-czerwiec_MMG