program pazdziernik.indd

“Instrukcja obsługi sztuki” – cykl wydarzeń

Czas czytania: 2 minuty

“Instrukcja obsługi sztuki” – cykl wydarzeń

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na cykl edukacyjny poświęcony sztuce. W czasie spotkań będziemy szukać odpowiedzi na pytania o to, czym jest sztuka, jak powstaje, do czego służy, jak ją odbieramy.

Spotkania przeznaczone są zarówno dla grup szkolnych, jak i rodzin z dziećmi oraz starszej młodzieży i dorosłych zainteresowanych historią sztuki. Tematy zajęć, metody pracy oraz materiały dydaktyczne dostosowaliśmy do wieku uczestników.

Oferta dla szkół

1. Dla najmłodszych
Wybierzemy się w fascynującą podróż, by odkryć tajemniczy świat sztuki. Zajęcia staną się zabawą, dzięki której najmłodsi łatwiej i szybciej przyswoją język sztuki. Będziemy poznawać różne kolory i ich nieraz zagadkowe nazwy, a podpatrując dzieła sławnych artystów stworzymy własne obrazy.
Tematy warsztatów:
Fabryka kolorów
Nastroje sztuki

2. Dla dzieci
Uczniów szkół podstawowych zapraszamy na warsztaty artystyczno-edukacyjne, podczas których poszerzycie swoją wiedzę i umiejętności. Staniecie się twórcami, którzy projektują własne pokoje, komponują fotografie, malują obrazy. Razem odkryjemy iluzję i realność sztuki.
Tematy warsztatów:
Muzealna akademia fotografii
O mieszaniu jawy i snu – iluzja w sztuce
Warsztat projektanta

3. Dla młodzieży
Dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przeznaczone są zajęcia łączące wykład i żywą dyskusję. Dzięki nim łatwiej będzie zrozumieć dzieło sztuki. Zajęcia poprowadzą historycy sztuki w oparciu o podstawę programową edukacji z historii sztuki i plastyki.
Tematy wykładów:
Kompozycja
Symbol i ikonografia
– Nowe media w sztuce

Bunt w sztuce
– Piękno i brzydota

Uwaga: warsztaty i wykłady wymagają wcześniejszej rezerwacji pod nr tel. 58 66-20-935/936/937 lub mailowo: edukacja@muzeumgdynia.pl.

Bilet wstępu dla dziecka: 15zł, opiekunowie uczestniczą w warsztatach bezpłatnie.

Oferta dla dorosłych

Wszystkich zainteresowanych sztuką i jej historią zapraszamy w czwartki o godzinie 18.00 na wykłady, podczas których będziemy stawiać pytania dotyczące sztuki. Skąd się bierze? Jak ją czytać? Gdzie jej szukać? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania poznamy setki bardzo różnorodnych dzieł sztuki.
Wykłady poprowadzi dr Jacek Friedrich, dyrektor Muzeum Miasta Gdyni, wykładowca w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego.