sezon

SEZON NA PREZENTY – nowy cykl w ramach weekendowych zajęć dla dzieci

Czas czytania: 2 minuty

SEZON NA PREZENTY – nowy cykl w ramach weekendowych zajęć dla dzieci

28.11.2015 – 09.12.2015

Zapraszamy na weekendowe zajęcia dla dzieci (6-12 lat) wraz z opiekunami w ramach SEZONU NA PREZENTY.
W każdą sobotę, w terminie od 28 listopada do 19 grudnia 2015 roku, w świątecznej atmosferze dzieci wraz z opiekunami przygotują upominki dla bliskich.
Sobotnie zajęcia edukacyjne rozpoczynają się w Muzeum Miasta Gdyni, przy ul. Zawiszy Czarnego 1, o godzinie 11.00.

Na uczestników warsztatów czekają upominki niespodzianki.
Zainteresowanych prosimy o wcześniejszą rezerwację w Ośrodku Edukacji Muzeum, telefonicznie: 58 662 09 35/36/37 lub mailowo: edukacja@muzeumgdynia.pl.
Koszt biletu rodzinnego to 15zł od uczestnika, opiekunowie mają wstęp bezpłatny.

 

PROGRAM WARSZTATÓW

28.11 –Folkowa bombka”

Dzwonek, niezapominajka i drzewo życia – te i inne motywy kaszubskie pojawiają się w hafcie, malarstwie oraz ludowych strojach. Poznając świąteczne zwyczaje Kaszubów przygotujemy jedyne w swoim rodzaju upominki dla bliskich, folkowe bombki. Wymagamy fantazji, koncentracji i precyzyjnych pociągnięć pędzlem!

5.12 – “Zaprojektuj najlepsze życzenia”

Lubicie dostawać okolicznościowe kartki? My także. Pewnie już wiecie, że przyjemnością jest nie tylko dostawać, ale także dawać. Tej zimy zaprojektujemy kartkę, którą będziecie mogli wysłać. Ozdabiać będziemy ją własnoręcznie wykonanymi stempelkami, które umoczone w zielonej, czerwonej, niebieskiej lub żółtej farbie ożywią biały papier. Będziemy odciskać, komponować, rolować i dorysowywać!

12.12 – “Nie tylko na choinkę” / prowadzenie Ola Trościankowska

Czy drzewom w okolicy nie jest pusto i zimno bez liści? Zróbmy im małą niespodziankę. Przyjdźcie na warsztaty a pokażemy Wam, jak zrobić dla nich kolorowe ozdoby. Będziemy wycinać, przyszywać i wyszywać, aż pojawią się piękne wyjątkowe folkowe bombki, filcowe ptaszki, serduszka i listki ozdobione guziczkami i wstążeczkami.

19.12 – “Ocieplacz ze szkła”

Kolorowe bombki, ozdoby, pachnąca choinka… Czego jeszcze brakuje by stworzyć świąteczny klimat? Niech rozbłysną światełka w te Święta! Własnoręcznie ozdobiony świecznik sprawi, że nasz pokój wypełni magiczny blask. Pięknie zapakowany, ręcznie malowany prezent ucieszy dorosłych i dzieci!