03.10 \ Wtorek \ godz. 12:00

Muzeum od kuchni – oprowadzanie po muzealnych magazynach towarzyszące wystawie „MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS”

Statystyki mówią, że jedynie 2% obiektów gromadzonych przez muzea można zobaczyć na salach wystawowych. A co z pozostałymi? Co dzieje się z muzealiami po zakończonej wystawie? Zastanawiasz się, gdzie gromadzimy nasze muzealne skarby? W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie pt. MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS, otwieramy dla zwiedzających nasze magazyny! Tym razem zwiedzimy magazyny sztuki i kultury materialnej.

W trakcie oprowadzania będzie można przejrzeć magazynowe półki, dopytać o szczegóły związane z procesem pozyskiwania zbiorów oraz opieką nad eksponatami, a także poznać historie każdego z przedmiotów.

Wstęp za pobraniem bezpłatnego biletu na stronie www lub w kasie Muzeum Miasta Gdyni.

Wydarzenie towarzyszy wystawie pt. „MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS”, w ramach cyklu „Spotkania z rzeczami”.

Więcej o wystawie: https://muzeumgdynia.pl/wystawa/my-o-rzeczach-rzeczy-o-nas/

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego