POP – Wystawa fotografii Briana Griffina

Brian Griffin, Jacek Friedrich, Michał Miegoń

Brian Griffin to wybitny fotograf oraz twórca okładek płyt najważniejszych rockowych i popowych formacji lat 80. ubiegłego wieku. Twórca przez lata fotografował zespoły i muzyków z takich nurtów jak: Post Punk, New Wave, czy New Romantic.

Materiał na wystawę został wyselekcjonowany z ponad 160 sesji. Zrealizowano je dla więcej niż 100 muzyków i artystów. Jednym z elementów wystawy są alternatywne projekty okładek formacji Depeche Mode, jednej z gwiazd festiwalu Open’er 2018. Symbole zaprojektowane przez artystę zaistniały w przestrzeniach miejskich, w tym w Gdyni, gdzie subkultura „Depeszowców” malowała je m.in. na miejskich murach. Oprócz fotografii z okładek płyt, ekspozycja obejmuje nieznane zdjęcia takich gwiazd jak Iggy Pop, Kate Bush czy R.E.M.

Oprócz fotografii z okładek płyt, ekspozycja obejmuje nieznane zdjęcia takich gwiazd jak: Iggy Pop, Kate Bush czy R.E.M. Prace Briana Griffina są swoistym oknem na minione czasy i obowiązkową pozycją dla każdego fana muzyki pop, historii kultury i fotografii. Wystawa jest przygotowana we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Producentów Muzycznych Soundedit. Łódzka impreza obchodzi w tym roku swoje 10-lecie.

Kuratorzy: Jacek Friedrich, Michał Miegoń, Brian Griffin
Współpraca koncepcyjna: Agata Abramowicz, Maciej Werk – Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit
Zespół projektowy: Anna Lipińska, Mateusz Kozielecki, Robert Szymanowski, Rafał Frankowski, Tomasz Marcinkowski
Wykonanie wystawy: Omnidruk
Grafika: Krzysztof Wroński Artwork
Współpraca i użyczenie zbiorów: Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit